pulmoner hipertansiyondan alınan yüzde yüz sağlık raporu

merhal86

Üye
Üye
Arkadaşlar ben pulmoner hipertansıyon hastasıyım yani kalp hastası PAP değerim 104 çıktı ekoda ve engelli raporu için başvurdum başka hastalıklarmda var ama çok oranı yani yüzde yüzü kalpten pulmoner hipertansıyondan almışım 2 yıllığına şimdi bu raporda bi skıntı varmı acaba yüzde yüz olması beni Düşündürdü?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Çok yüksek bir oran verilmiş bana görede. Nasıl bir sorun çıkmasından korkuyorsunuz ki?

merhal86

Üye
Üye
Mesela raporumu yeni aldım 6 yıllık taşeron çalışanım kamuda daha normal stadüde girmiştim ilk başlarken şimdi yeni aldığım engelli raporum ve oranımdan dolayı işten çıkartabilirlermi ben vergi indiriminden de faydalanmak istiyorum ama faydalandırırmı işyeri...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kamu çalışanıysanız işten çıkartılma olmaz. Ve evet vergi indirimden faydalanırsınız.

merhal86

Üye
Üye
Biraz araştırdım pulmoner hipertansıyonda sakatlık cetveline göre PAP değeri 80 ve üstü olanlar yüzde yüz yazıyor benim ekoda muayene de 104 çıktı bunun için tedavi görüyorum tedavi gördüğüm için galiba 2 yıllık vermişler ama ben biraz pinpirikli bi çalışan olduğum için galiba oranın yüksek olması iyimi kötümü bilemedim iş yerime bildiriyimmi bildirmeyimmi bilemedim??????

merhal86

Üye
Üye
Kamu da taşeronum memur değilim..sonradan aldığım için raporu şirket skıntı çıkartırmı sizce

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Net birşey söylemek çok zor. En azından ben bilmiyorum.

Tekerlekli Sandalye