Rapor derecesi ve sonuçlari

munisa

Üye
Üye
Öncelikle merhabalar. Bi kaç konu hakkında bilgiler almak istiyorum.
Annem böbrek yetmezliğinden dolayı diyalize gidiyor. Ayrıca şeker ve hipertansiyon hastası ve kalp ritminde bozukluk var. Şeker ayak sinirlerini etkilemiş ve yürümekte zorluk çekiyor. Şimdi;
1:anneme rapor ℅ kaç çıkar?
2:diyelim ki rapor çıktı araçı aldık diyalize gitmek için diyaliz merkezinin araçını kullanmaya devam edebilir mi?
3:araçı aldığımızda ( annem SGK nın karşışadığı özel diyaliz merkezine gidiyor) yine aynı merkezi ve aracını kullanabilir mi yoksa araç aldık diye devlete ait merkeze mi gitmek zorunda?Şimdiden teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba sırasıyla yanıtlamaya çalışayım
1- Kuvvetle muhtemel %90 ve üzeri rapor alırsınız
2- Bir sorun teşkil etmez
3- Bir sorun teşkil etmez.

munisa

Üye
Üye
Merhaba sırasıyla yanıtlamaya çalışayım
1- Kuvvetle muhtemel %90 ve üzeri rapor alırsınız
2- Bir sorun teşkil etmez
3- Bir sorun teşkil etmez.
Yanıtınız için teşekkür ederim. Rapor almak uzun sürüyor mu? Son olarak araçı ben kullanacağım annem yanımda olmadan kullanabilir miyim. Şehirndışı vs.

İsen Buga

Üye
Üye
Yanıtınız için teşekkür ederim. Rapor almak uzun sürüyor mu? Son olarak araçı ben kullanacağım annem yanımda olmadan kullanabilir miyim. Şehirndışı vs.
şehirdışı ispat gerekiyor: şehir içi gerekmiyor....

İsen Buga

Üye
Üye
Nasıl bi ispat hocam? Biraz acmanız mümkün mü?
İkametin anneniz yanında olduğu belgelemeniz yeterli. Daha çok e devletten ikamet göstermeniz yada çalıştığınız yerin annenizle aynı ilde olduğu ispatlamanız yeterli. Ola ki aman aman polislerin bakacaklarını sanmıyorum...
ispat derken anneniz yanınızda olması gerekli şehir dışına çıkarken
tam öyle değil. Seninki mantıklı ama annemizi yormaya gerek yok.

munisa

Üye
Üye
cevaplar için çok teşekkür ederim. araç alırken annemin ehliyeti olmasına gerek yok dı mi? araçı ben kullanacağım. annemle birlikte yaşıyorum çünkü.

İsen Buga

Üye
Üye
cevaplar için çok teşekkür ederim. araç alırken annemin ehliyeti olmasına gerek yok dı mi? araçı ben kullanacağım. annemle birlikte yaşıyorum çünkü.
Evet. Güzel araba al ha.. yoksa kızarım.. güle güle kazasız belasız kullan...

Casper0656

Üye
Üye
Değerli forumdaş arkadaşlar,
Foruma Google aramaları sonucunda üye oldum. 40 yaşında sağlıklı bir bireyim (diye biliyordum) hayatımda 1,5 ay içinde çok şey değişti. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Kontrol amacıyla kardiyoloji randevusuna gittiğimde (hatta şimdi hocaya ne diyeceğim hastalık hastası diyecek diye bile çekinirken) aort anevrizması(53mm) olduğum ve biküspit kapağın olduğu ve acilen ameliyat olmam gerekiyordu. Ankara Bilkent şehir hastanesinde pazartesi günü ameliyat oldum. Kapak ve bozulan aort damarı greft denen yapay bir damar yapısıyla değişti.

Şükür sağlığıma kavuştum Kolay olmadı sancılı bir dönem yaşadık ailecek psikolojimiz bozuldu. Şükür bu günler geride kaldı.

Engel durumu ile ilgili yapmam gereken işlem nedir? Bu ameliyat ile oluşacacak engel oranı ne olur?

Bu engel oranının bana hayattta işlerimi kolaylaştıracak artıları neler olur.

Kamuda 18 yıldır çalışıyorum. Büyükşehirde yaşıyorum.

Bekir3232

Üye
Üye
Geçmiş olsun ouart damari anevrizma ameliyat olmuş sun sunuz bu konuda bilgi verirseniz sevinirim benim de 48mm ouart damari değişecek ameliyat ücreti ne kadar ödediniz
Casper üye cevap larva sevinirim

Son düzenleme:

Casper0656

Üye
Üye
Geçmiş olsun ouart damari anevrizma ameliyat olmuş sun sunuz bu konuda bilgi verirseniz sevinirim benim de 48mm ouart damari değişecek ameliyat ücreti ne kadar ödediniz
Casper üye cevap larva sevinirim
Herhangi bir ücret ödemedim. Ankara Bilkent Şehir Hastanesini tercih ettim. İstanbul Koşuyolu ve İstanbul Siyami Ersek’ten de fikir aldım hepsi aynı şeyi söyleyince burayı tercih ettim.

özgürruh

Üye
Üye
Merhaba, herkese iyi forumlar diliyorum. Konuya tamamen yabancı olduğum için bir kaç sorum olacaktı.
1-Babam kalp krizi geçirdi ve açık kalp ameliyatı oldu bu ameliyatta 3 ana damar olmak üzere 5 damarı değişti günlük ilaçları var kullanıyor. Ve son muayenesinde kalp yetmezliğinde sınırda bulunduğu bilgisini verdi doktoru.
2-Bağımsız olarak yakın görme bozukluğu mevcut.
3-Geçmiş yıllarda bademcik ameliyatı geçirdi ve bademciği alındı.
4-Kasık fıtığı geçirdi ve ameliyat oldu.
5-Yaşı 60 yaş altında.
Emekli ve sadece emekli maaşı alıyor. Rapor olarak yüzde kaç verilir? Birde sosyal olarak alacağı raporda ne gibi hakları olur. Bilgi verirseniz çok memnun olurum.

munisa

Üye
Üye
Evet. Güzel araba al ha.. yoksa kızarım.. güle güle kazasız belasız kullan...
Hocam merhaba. Sizi yine rahatsız edeceğim. Dün anneme rapor çıkarmak için başvurdum fakat hastahane benden 1000 TL para istedi. Devlet hastahanesi üstelik. Bu paranın istenmesi normal mi? Değilse nasıl bi yol izlemeleyim. Araç alaçağım için alınıyormuş. İlginc geldi bana

İsen Buga

Üye
Üye
Rakam olarak bilmiyorum ama heyet raporu araç alımı değerlendirmesi için döner sermaye adı altında makbuz karşılığı para talep ediliyor. Yani kısacası normal. Geri alamazsınız.
İstediğiniz zaman istediğiniz soru sorabilirsiniz. İçinizde uhte kalmasın.

Hzeyneb

Üye
Üye
Benim bildiğim 3 isim veriyorsun şunlar kullanabilir şehir dışında sorun olmuyor

İsen Buga

Üye
Üye
Benim bildiğim 3 isim veriyorsun şunlar kullanabilir şehir dışında sorun olmuyor
Aynı ilde olmak koşulu ile eş, anne-baba ve çocuklar, kardeşler ayrıca sıhhı hısımlar katılabiliyorlar ayrıca sınırlama yok. Belirttiğim listede kim var ise hepsini doldurabilirsiniz. Forumları gördüm çünkü.
Önemli olan bilmemek değil öğrenmek; öğretebildiğim için güzel birşey Hzeyneb kardeş.

munisa

Üye
Üye
Rakam olarak bilmiyorum ama heyet raporu araç alımı değerlendirmesi için döner sermaye adı altında makbuz karşılığı para talep ediliyor. Yani kısacası normal. Geri alamazsınız.
İstediğiniz zaman istediğiniz soru sorabilirsiniz. İçinizde uhte kalmasın.
Anladım hocam. Çok teşekkür ederim.

Tekerlekli Sandalye