Rapor hakkında

spartacus

Üye
Üye
Mrb benim raporda sürekli yazıyor birde kurum isteği diye yazıyor vergi indiriminden faydalanmak istesem yeniden rapor çıkarmama gerek varmı yoksa elimdeki rapor işimi görür mü

spartacus

Üye
Üye
Tşkler.Birde başvurduğumda kurumuma mı gönderirler yoksa önce Ankara'ya mı gönderirler.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam,

Vergi indirim hakkı alabilmeniz için engelli sağlık kurulu raporunuz önce Ankara'ya gönderilir sonra çalışmakta olduğunuz kuruma (2 nüsha olmak üzere) gönderilir.

Hayırlısı olsun dileklerimle,

sıradan

Üye
Üye
ben de engelli raporu için basvuracagım. vergı daıresınden sevk aldsam sıkıntı yapıo doktorlar vermek ıstemıolar. işe girmek için yada ekpss için desem tabı bırazcık rapor isteme sebebım de bunlar aslen. KENDİ İSTEGIMLE ALDIGIM BU RAPORLA vergı indiriminede basvurabılırmıyım tesekkurler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi indirimi aktif çalışanlara verilir. Aktif olarak çalışıyorsanız sevk yoluyla vergi indirimi için rapora başvurabilirsiniz. Raporun kullanım amacı kısmına istediğin alanları doldur ilerde lazım olur.

sıradan

Üye
Üye
halıl bey vergı ındırımı ıcın sıkıntı yapıolar almam zor. ben kendı ıstegımle hastaneden basvuru yapsam engelli kimliği için yada istıhdam için % de 40 alabilirsem işyerım aracılıgıyla aldıgım raporu vergı ındırımı ıcın ankaraya yollayabılırmıyım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Evet yollayabilirsin. Alacağınız raporda "vergi indirimi" kutucuğunu işaretlenmesini isteyin. Daha sonra işyeri aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz.

ozanpasa

Üye
Üye
Halil bey iyi akşamlar.Eşimin kalp hastalığından dolayı %100 Sürekli Engelli raporu var. Ama rapor ağır engelli değil. Bugün eşimin doktoru kalp profesörüne gittik. Ağır engelliye çevirirsek oranın kaça düşeceğini sorduk. Tam birşey söyleyemedi. Yeniden tetkikler testler olacak sıfırdan kurula gireceksiniz dedi. Diyelim kurula girdik ve aldığımız rapor %50 sürekli ağır engelli oldu. Eski raporun o an itibariyle geçerliliği kalıyormu. İlk rapor başka Üni. Hastanesi, şimdiki başka Üni Hastanesi olacak.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=15642]ozanpasa[/MENTION] Teorik olarak geçerli olan son alınan rapordur. Neden ağır özürlü ibaresinie ekletmek istiyorsunuz rapora?

ozanpasa

Üye
Üye
Tsk da görevli astsubayim. İşyerinde anlayış gösterilmiyor. Gece vardiyasına kalmak istemiyorum bazı günler. Gündüz bile amirden izin isterken hep sıkıntı. Vebaliymisim gibi bakıyor bana. Benim 6 yıllık evliliğim var. 3 kez gebelik sonlandirdik eşimle. Çok hastane gezdim. Tabi eşimin morali de benim işyerindeki sorunlarından ve çocuk meselesinden dolayı bozuk. Çocuk konusunda onay cikmiyor kalp rahatsızlığından dolayı. İlerde eşime kalp ve akciğer nakli gerekebilecek.İnsallah tedavisi bulunur tabi. İşyerinde durum bu. Bana engelli raporunu ağır engelliye cevir gündüz izin veririz diyorlar. Bu bile insanın zoruna gidiyor.psikolojik baskı uyguluyor amir. Yoksa sosyal yardım gibi bir beklentim yok. İyi günler. sağolun

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Tsk da görevli astsubayim. İşyerinde anlayış gösterilmiyor. Gece vardiyasına kalmak istemiyorum bazı günler. Gündüz bile amirden izin isterken hep sıkıntı. Vebaliymisim gibi bakıyor bana. Benim 6 yıllık evliliğim var. 3 kez gebelik sonlandirdik eşimle. Çok hastane gezdim. Tabi eşimin morali de benim işyerindeki sorunlarından ve çocuk meselesinden dolayı bozuk. Çocuk konusunda onay cikmiyor kalp rahatsızlığından dolayı. İlerde eşime kalp ve akciğer nakli gerekebilecek.İnsallah tedavisi bulunur tabi. İşyerinde durum bu. Bana engelli raporunu ağır engelliye cevir gündüz izin veririz diyorlar. Bu bile insanın zoruna gidiyor.psikolojik baskı uyguluyor amir. Yoksa sosyal yardım gibi bir beklentim yok. İyi günler. sağolun

Selam ozanpasa,

Eşinize ve size çok geçmiş olsun dileklerimle size tavsiyeden çok naçizane önerilerde bulunmak istiyorum. İşyerinde anlayış göstermelerini beklemeyin en azında böyle bir beklenti içinde olmamanız hayal kırıklıklarına yolaçmayacağı için daha rahat çalışırsınız. Gece vardiyasında kalmak zorunda değilsiniz raporunuza yazdırın gece işlerinde çalışamaz diye yada heyetle görüşün nasıl bir rapor gerekiyorsa size faydası olacak şekilde düzenlesinler. Zaten heyet bunun için yok mu?

Psikolojik baskıya gelince inanın her işyerinde var. Önemli olan her türlü baskıya karşı koyabilecek gücü ve motivasyona sahip olmak yoksa hiç bir iş engelliler için güllük gülistanlık değil. İşinizi kaybetmeyin ve sizin bundan sonra aynı ortamda çalışmanızı kolaylaştıracak şekilde hangi raporu almanız gerekiyorsa onu alın biran önce.

Her şeyin gönlünüzce olması dileğimle,

ozanpasa

Üye
Üye
Güzel düşünceleriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.Sağolun..

Tekerlekli Sandalye