Rapor itirazı

mahmut1979

Üye
Üye
Eşime 3ocakta Bakırköy Ruh ve sinir hastalıkları hastanesinden rapor çıkarttık %80 rapor verildi ağır Engelli hayır bu rapora il sağlık müdürlüğüne itiraz etmeden yeniden aynı hastaneye yeni rapor için basvurabilirmiyim

GT-I8200Q cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Rennie

Üye
Üye
Bildiğim kadarıyla hayır sağlık müdürlüğüne itiraz edip onlar sizi başka hakem hastanesine yolluyor bu aşamadan sonra rapor değişmezse kesin hükmünde sayılıyor tekrar itiraz hakkı sadece yargıtay bozuyor dava vs açıp tekrar itiraz etmek isterseniz.

asi usta 03

Üye
Üye
İl sağlık müdürlüğüne müracaat etmen gerekir il sağlık müdürlüğü başka bir hastaneye gönderir aynı hastaneye göndermez başka hastane sana farklı oran verirse bu sefer oturduğum bölgeye en yakın hakem hastaneye gönderir hakim hastanenin vereceği oran kesinleşir

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

kvkpnr10

Üye
Üye
arkadaşlar benim ilk raporum %24 itiraz ettim %51 oldu ama il sağlık diyorki sen hakem hastaneye gideceksin diyor hakem hastanenin verdiği karar kesin mi ve % 51 şu anda geçersizmi birde hakem hastane %51 aldığım hastalıklara bakarak değerlendirme yapıp onlarda oran verirmi aynısı gibi birde ben %24 luk rapora itiraz etmeden kendim direk başka hastaneden sıfırdan rapor çıkarabilirmiydim yoksa il sağlık müdürlüğüne ittiraz yapmak zorundamıyız eğer hakem hastane % 40 ın altnda verirse eğer ben daha rapor için hastanelere başvurabilirmiyim

alpertnn

Üye
Üye
Eğer raporun sürekli ise ve hakem hastaneden aynı puanı alamiyacagini dusunuyorsan avukata ver hakem hastane ile uğraşma

Lenovo K920 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=17768]kvkpnr10[/MENTION]

Bir rapora itiraz ediliyorsa yeni rapor için yapılan inceleme sonunda çıkan oran öncekinden farklı çıkmış ise mutlaka hakem hastaneye sevk yapılır. Yani sizin durumunuzda olduğu gibi ilk raporunuz %24 itiraz sonrası ikinci raporunuz %51 bu durumda hakem hastaneye sevk şarttır. Orada çıkan sonuç kesindir ve ancak yargı yoluyla değiştirilebilir.

kvkpnr10

Üye
Üye
arkadaşlar 1 inci hastaneyle 2 inci hastane farklı oran verdiği için hakem hastaneye gönderdiler sormak istediğim 2inci hastaneden %51 aldım ama raporu nerden alabilirim sadece doktorlar hangi hastalığa ne vermiş görmek istiyorum bilgisi olan var mı (yani il sağlıktanmı alacam yoksa ikinci hastanedenmi alacam

Tekerlekli Sandalye