Rapor oranı %90. Ağır özürlü yazmadığı için bakım parası?

mtpolat

Üye
Üye
Merhabalar

Babam için bugün itibariyle devlet hastanesinden %90 özürlü raporu aldım ancak ağır özürlü olmadığı gerekçesiyle evde bakım maaşı bağlanamayacağı söylendi. Babam yemek yemek dışında hiçbir ihtiyacını karşılayamayacak durumda bu konuda ne yapabilirim? yardımcı olursanız çok sevinirim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sakatlık oranı %90 ve yemek yeme dışında hiç bir ihtiyacını başkasının ardımı olmadan yapamayan kişi "ağır özürlüdür."
Sizin raporunuzda neden yazılmamış? Muhtemelen rapor verilirken gözden kaçmıştır. Birde bakım ücreti için alınan raporlarda özellikle "ağır özürlüdür" ibaresinin eklenmesini istemek lazım.

Tabi bu ibare isteğe göre eklenmez ama en azından bunu yaptığınızdan gözden kaçmaları önlemiş olursunuz.
Rapora itiraz ederek "ağır özürlüdür" ibaresinin eklenmesi isteyin ve eklenirse o raporla yeniden başvuru yapın.

mtpolat

Üye
Üye
Rapora il sağlık müdürlüğü aracılığıyla itiraz edilebileceğini söylediler. İl sağlık müdürlüğüne başvurmamız halinde bizi yeni bir hastanede yeniden sağlık kurulu muayenesine en baştan başlamak üzere sevk ediyorlarmış. Ben şehir dışında yaşadığım ve izin alarak rapor işlerini halletmeye çalıştığım için böyle birşey söz konusu değil şimdilik. Başka bir yol varmıdır acaba raporu düzeltmek için? Çok teşekkür ederim yardım için.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Size verilen bilgi doğrudur. Rapor itirazlarında hakem hastanesine sevk edilirsiniz. Şu yolu deneyin birde. Raporu aldığınız hastane ...tarihide aldığınız rapora "ağır özürlüdür" ibaresi yazılması gerekirken bu ibarenin yazılmadığını söyleyip yazmalarını isteyin. Ufak bir ihtimal ama belki işe yarar.

mtpolat

Üye
Üye
Teşekkür ederim yardımınız için.

Tekerlekli Sandalye