Rapor oranı belirlenirken kurumlar sakatlık oranı cetveline uymalı!

muntada al ansar

Üye
Üye
Rapor oranı belirlenirken her kurum Cetvel'e uymalı. Bu konuda email dasteği...

arkadaşlar devlet özürlülük ölçütü yayınlıyor ama her hastane kendi kafasına göre uygulama yapıyor yani özürlülük ölçütüne uymuyorlar örnek ölçütte anemi var dr diyorki herkesde olabilir bilir deyip hematolojiye göndermiyor veya psikolojideki ölçütteki tanımla hastalıklarda hemen her hastane en az oranı yazıyor gerçek yazanları tenzih ederek sizlerden ricam ben bu konuyu sosyalmedya@aile.gov. tr mesaj atmanız hastaneler ölçüte uymuyorlar diye artık 2022 maaşı bağlanacakmı derken sanki emir gelmiş hastanede oran alacağınız oranları bile yazmıyorlar destek lütfen yoksa bu gidişle özürlülük diyede bir şey kalmıyacak ben mail attım hemen aradılar ama 1 kişinin mail atmasıyla hiç bir şey değişmez

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba walera,

Rapor oranı belirlenirken her kurum Cetvel'e uymalı. Bu konuda email desteği... Tebrik ederim arkadaşım ne güzel bir konuya değinmişsiniz. Hastanelerin birbirinden bağımsız hiç bir kurala ve yönetmeliğe uymamalarından tutun da Hipokrat yemini ettiğini unutan heyet doktorlarının tavırlarına kadar aslında bu konuda sürekli yaşanan sıkıntılara dur demenin zamanı çoktan geldi ve geçiyor. Bizler zaten engelli olduğumuzu kanıtlamak zorunda bırakılışımızla en büyük engellenmeyle karşılaşıyoruz. Bir de bu kadar çok ayırımcılık ve herkesin kendi kafasına göre ( adamın varsa hastaneye gitmeden de rapor alabilen var ) rapor oranı belirlemesi aklıma '' Bu dünyada adalet yoksa diğer dünyadaki ilahi adaleti bekleyemem '' sözünü getiriyor.

Eminim aslında sadece 2022 maaşı için değil her engelli hakkını elde edebilmek için o bizlere dayatılan engelli raporu var ya hani alabilmemizin doktorların keyfiyetine ve insiyatifine bağlı olduğu o raporu vermek istemeyen yada kısarak vermeyi kendilerine bir hak gören zalimlerin zulümlerine sessiz kalmayalım daha fazla.

Bugün benimle ilgisi yok diyerek bu konuda seyirci kalanların da aslında zalimin zulmüne seyirci kalmak kadar günah olduğunu unutmayalım olur mu ? Bu konuda da diğer konular kadar destek vermenizi canı gönülden diliyorum.

Sağlıcakla kalın,

muntada al ansar

Üye
Üye
gazoz ağacı çok güzel yorum yapmışsın ellerine sağlık ama milleti harakete geçirmek lazım ben dediğim gibi mesaj yazdım nu mail adresine bakanın görevlendirdiği insanlar beni aradı gerekli yerlelere ileteceklerini söylediler ama 1 benim aramamla olmaz her arkadaştan 1 mail atmasını bunlarında kafalarına göre haraket etmesini engellemek demektir bu gün benim başımda olan yarın başka bi arkadaşımızın başına gelebilir inanın sanki emir gelmiş gibi özürlülük ölçütünde olan hastalık için o herkesde var diyerek ilgili bölüme göndermiyorlar bu gidişle herhalde özürlüde kalmayacak sağlıcakla kalın

muntada al ansar

Üye
Üye
ama herhalde arkadaşlarımız bu konuyu ciddiye almıyor almış olsalardı ben mesaj yazdım derlerdi

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
............bAZI HASTALIKLAR RAPOR ORANI CETVELİNDE YER ALMAZ ;M esela NÖROLOJİ YANİ BENİM HASTALIK CETVELDE BİZİM HASTALIK YER ALMAZ BU HASTALIĞI HASTAYI MUAYENE EDEN DOKTOR RAPOR ORANINI TAYİN EDER..:)..Bİ....ŞEY BİLİYOZDA KONUŞUYOZ GARDAŞIM..:)Bİ..DE bu BALTHAZAR FORMÜLÜ var O FORMÜLÜDE ÇÖZEMEDİM GİTTİ ZATTEN..KİMSE BU BALTAZAR..:)

muntada al ansar

Üye
Üye
balthazar tarihte eski insan kasabı önce bunu söyliyeyim bizim buradaki konumuz ölçütte olan hastalıkları dr ların es geçmesi mesela anemi ölçütte var dr o herkes te var deyip kan tahliline bile gerek duymuyor oysaki ölçütte aneminin oranı var arkadaşım

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
....................balthazar tarihte eski insan kasabı önce bunu söyliyeyim ..... Sevgili Walera yani o zaman rapor oranları bu eski tarihteki İNSAN KASABI nın adına göremi veriliyo...........NİYE başka isim bulamamışlarmı :)........ANEMİ.........KANSIZLIK ..........ÖRNEK VERECEK OLUR İSEK = DÜN GECEKİ BİZE KÜFÜR EDEN (KOLPAÇİNO)...ADLI ŞAHIS.........MESELA O ARKADAŞ ...(KANSIZ).....IN ÖNDE GİDENİ.....AMACI BİZİ ÇEKEMEDİ KISKANÇLIK.......SİTEMİZİN HUZURUNU BİZİM BURDAKİ ARKADAŞ LIĞIMIZI DOSTLUĞUMUZU KISKANDI...AMA ONU BULACAM.......ARAŞTIRIYORUM............:)..ZİRA BENİM NE GÖZÜMDEN Bİ.. ŞEY KAÇMAZ..........O BEBEYİ BULCAM........:)..KİMSENİN BURDA BİZİM HUZURUMUZU KAÇIRMAYA HAKKI YOK..........

turan yılmaz

Üye
Üye
malesefki daha önce mevcut yüzde 40 olan şimdi tekrar 40 alamıyor alsa bile bin takla atıyor

Tekerlekli Sandalye