Rapor oranı düşmesi?

Sercan19

Üye
Üye
Herkese Merhaba ; ve ALLAH herkese şifa versin.

Doğuştan aort kalp kapakcik hastasıyım ilk raporu aldığımda 1.derece idi şimdi 2.derece olmuş bazı kişisel sebeplerden ötürü işten ayrılmak istediğimden tazminatımı istedim ve tabiki de vermediler :) "BU İŞ YERİNDE ÇALIŞAMAZ" raporu getir verelim dediler, Hastahaneye gittim sağlık kurulundaki sivil memurlar böyle bir rapor olmaz 3 rapor çeşidi var dediler 1. Ağır özürlü çalışamaz 2.Çalışabilir 3.Hafif işlerde çalışır veya Ağır işlerde çalışamaz derken 2010 yılında vergi indiriminden yararlanmak için başka bir hastahane de heyete girmiştim ve orada verilen rapor %30'du bende umursamamıştım ((((Özürlü sağlık kurulu raporunun geçerlilik süresi
MADDE 13)))) çünkü raporum süreğendi neyse bana dediler ki senin rapor oranın %30 vs vs vs yeni rapor alman gerekiyor? İşlemlere başladım haliyle ilk Kardiyoloji doktoruna gittim ve doktor Aort Anevrizması var Kalp Damar Cerrahının görmesi gerek dedi ve Anevrizma var diye dip not düştü ve %30 yazdı kapakçıklar için,

Kalp Damar Cerrahı hiç bir muayene vs yapmadan kardiyoloji doktorunun yazdığı dip not ile %30 yazdı ?????????????
Orta kulak %6

Sonuç :Tüm vücut kaybı %34 simdi bu sakatlık oranı cetveline göre %54 kalp damar ve kardiyoloji ayri branşlarda olmasina rağmen neden birisi baz alinmis olabilir fikri olan?? Ben buna yine itiraz edeceğim artik hakem hastahane ne derse.

Tekerlekli Sandalye