Rapor oranım 40'ın altına düşerse memurluktan atılır mıyım?

viranesinan78

Üye
Üye
yüzde 70 süreli raporum var 2013 ömss atamalarında memur olarak atandım şu an çalışıyorum eğer rapor oranım yeni raporda yüzde 40 ın altına düşerse memurluktan atılırmıyım?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Oranın %40'ın altına düşmesi yasal anlamda engelli olmadığınızı gösterir. Mevcut düzenlemeye göre bir kişinin engelli sayılabilmesi ve engellilere tanınan hakladan yararlanabilmesi için özürlülük oranının en az %40 olması gerekir. Bu oranın altına düşerse sıkıntı yaratır...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ben öyle umuyorum. 30 puanlık bir fark var. Hani öyle 3-5 puanlık bişey olsa neyse diyecem ama 30 puan birden düşürülmesi sanki olasılık dışı gibi...

metkar06

Üye
Üye
süreli ibaresini bile bile alıyorlarsa düştüğü zaman sıkıntı yaratmaz. en kötüsü özürlü memur haklarından yararlanamazsın. mesai uygulaması, erken emeklilik, vergi indirimi gibi. sadece bu hakların elinden alınır ...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam viranesinan78 ,

Sizin için tüm içtenliğimle süreli olan raporunuzun süresi dolduğunda oranının düşürülmemesini diliyorum. Ama dikkatimi çektiği için yazmadan duramadım beni bağışlayın ama arkadaşım kamu memurluğunuz hayırlı ve uğurlu olsun. Biran olsun olumsuz düşünmemeye ve çiçeği burnunda kamu memuru olmanın sevincini, gururunu yaşamaya çalışın. Arkadaşım sonuçta daha şimdiden oranın düşme olasılığı sadece bir olasılık ve bu düşük olasılık yüzünden yaşamınızdaki mutluluğa gölge düşürmeyin lütfen olur mu?

Her şey gönlünüzce olsun dileklerimle,

viranesinan78

Üye
Üye
ilginiz ve güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim...allah herkesin hayırlı muratlarını versin...şu an 34 yaşındayım 21 yaşında bipolar oldum geçen 13 senede hayat bana herşeyin en kötüsünü düşünmeye ve hazırlanmaya alıştırdı hassasiyetim belkide bu yüzden...
bu arada rahatsızlığınızı okudum sitede allah acil şifalar versin...selametle kalın

alakasi

Üye
Üye
atanmış isen sıkıntı olmaz sadece erken emekli olamaz sınız işten atılma gibi bir problem olmaz kulaktan dolma fikirlerle moralinizi bozmayın allah şifalar versin

Tekerlekli Sandalye