Rapor oranımı vergi dairesinden öğrenebilir miyim?

bulut01

Üye
Üye
arkadaşlar ben bu siteye yeni üye oldum uzun zamandır takip ediyorum benim sorunum ben vergi dairesine vergi indirimi için müracaat ettin onlarda beni haseki egitim hastane sine sevk ettiler bütün tetiklerden geçtikten sora dosyamı heyete verdim bana 2 gün sora gelmemi söylediler rapor sonucumu almaya gittimde bana 100/54 puan aldımı söylediler bende hangi doktor yüzde kaç verdine dair raporumun fotokopisini verin dedimde 15 gün sonra müracaat ettin vergi dairesinden alabilirsin dediler 15 gün sonra gitsem v dairesi bana verirmi
beni aydınlatırsanız memnun olurum

M

mavibalina2012

Guest
Hastanenin raporunuzun aslından ve aslı gibidir kaşeli örneklerinden size vermesi gerekirdi...Raporunuz Vergi Dairesine gönderildikten sonra Vergi dairesi işyerine üst yazı ekinde raporunuzu gönderir ancak bu da belli bir süreci gerektirir... Vergi indirim yazısı kurumunuza ulaştığı takdirde bir nüshasına kurumunuzdan alabilirsiniz...Sağlıcakla ve esenlikle kalın...

bulut01

Üye
Üye
bana fotokopi çektirdiler odyo testi /göz filmi ve digerlerinin fotokopisini verdiler ama raporun fotokopisini vermediler acaba p tesi gitsem alabilirmiyim özürlü km karı çıkarmam için bu bana lazım

M

mavibalina2012

Guest
Raporun aslından bir nüshasını ve fotokopi çektirdiğiniz takdirde raporunuzun fotokopilerine aslı gibidir kaşesi vurmaları gerekir...Yani sadece fotokopi bir işlev görmez...

M

mavibalina2012

Guest
bu arada sanırım aynı raporda hem özürlü kimlik kartı için hem de vergi indirimi içinde bir talebiniz olmuş vergi indirimi için talebiniz bulunduğundan vergi dairesi sonucu size değil işyerine bildirir vergi dairesinden hiçbir surette yazınızı ve raporunuzu alamazsınız onlar işyerine bildiri de bulunurlar ancak hastaneden alabilirsiniz...

capsi

Üye
Üye
vergi indirimi için çıkarılan raporla özürlü kimlik kartı çıkarılmazmı?

M

mavibalina2012

Guest
Arkadaşlar aynı raporda birden fazla talebimiz olabilir...Aynı raporda vergi indirimi içindir ve özürlü kimlik kartı olabilir şeklinde açıklama varsa her ikisinden de faydalanır...Ancak sadece vergi indirimi içindir diye belirtilmişse sadece vergi indiriminden faydalanırız...Bu bizim talebimizle ilgilidir...Heyete her ikisinden de faydalanma isteğimizi sunmuşsak onlarda hak ettiğimiz takdirde olumlu hak etmezsek olumsuz şekilde bildirirler...

bulut01

Üye
Üye
ya arkadaşım ben anlatamıyorum galiba bana raporumu vermediler vergi indirimi onaylanmadan vergi dairesine gitsem alabilirmiyim hastane vermiyor veremeyiz diyor vergi dairesi ankya evrakları göndersede benim evraklarım vergi dairesinde kalmıyormuordan ben şahsen müracat etsem vermezlermi

bulut01

Üye
Üye
bana ordaki görevlinin dedine göre sen vergi indirimi için müracat etmişsin dedi oyüzden verilmezmiş

bulut01

Üye
Üye
peki vergi indirimi onaylandıgı zaman ben özürlü kimligi çıkara bilirmiyim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Biz seni anlıyoruzda sen bizi anlamıyorsun galiba. Normal şartlarda hastanenin size raporu vermesi gerekir. Yukarda mavibalinanın dediği gibi talep etmeniz halinde "aslı gibidir" ibareli 8-10 nüshasını bile alabilirsiniz. Ama size hastane vermemiş. Hakkı olmadığı halde vermemiş. İtiraz ederek hastaneden alabilirsiniz. Özürlü kimlik kartı için bir ibare yazması gerekmiyor. Özürlülük oranının belirtilmesi yeterli.
Vergi indirimin onaylanmadan vergi dairesine gitsen alırmısın bilemiyorum. Normalde alman gereken (hastane) vermemiş ora verirmi bilmem. Bizde kurumlarda keyfi uygulamalar var çünkü.

M

mavibalina2012

Guest
Arkadaşım ben de onu anlatmaya çalışıyorum vergi dairesi size değil işyerinize gönderir sonuçları sizde işyerinizden alırsınız...Vergi dairesi kurumun haricinde size onaylanmadan sonucu vermez...

M

mavibalina2012

Guest
Sevgili Yöneticim rapor onaylanmadan vergi dairesi kesinlikle vermiyor...

capsi

Üye
Üye
Özürlü kimlik kartı için bir ibare yazması gerekmiyor. Özürlülük oranının belirtilmesi yeterli.
Vergi indirimin onaylanmadan vergi dairesine gitsen alırmısın bilemiyorum. Bizde kurumlarda keyfi uygulamalar var çünkü.
işte bana gereken cevap buydu.Teşekkürler:rolleyes:

bulut01

Üye
Üye
normalde vergi indirimi raporu çarşamba günleri veriliyormuş ben cuma gittim oyüzdenmi vermediler benim heyette doktor arkadaşım var doktorbeyin yakınıdır denildigi için benim işlemimi ordaki bayan hemen hazırladi kimlimi istdi tamam sen gidebilirsin dedi puanın 100/54 dedi gönderdi ben puanımı 2 gün önce içerden çıkan sonucu gördüm 54 idi acaba heyetteki arkadaşıma rica etsem verdirirmi eger göndermediyseler ama ordaki bayan bugün raporunu yollarım dedi

bulut01

Üye
Üye
yollamışsa bile hastanede fotokopisi olurmu acaba

bulut01

Üye
Üye
peki vaz geçtik bunlardan vergi indirimim onayladıgı zaman ben nezaman emekli olurum /dogum 1970/ssk 1989başlangıç /pirim 3400 gün ben nezaman emeki olurum ozaman

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
15 yıl hizmet süresi 3600 gün prime tabisin.

M

mavibalina2012

Guest
Bulut01 arkadaşım sorunuzdan cevabınızı öğrenene kadar vazgeçmeyin ancak resmi işyerlerinin prosedürleri vardır ve ona göre hareket ederler...Vergi daireleri de raporları işyerinize olumlu ya da olumsuz olarak gönderir onların görevleri budur... Bu süreç çalışma yoğunluklarına göre ayları da alabilir iki üç ay gibi süreç sonuçlanır...İleride onların gönderdiği kurumunuza gönderdiği yazıyı kaybettiğiniz takdirde rica minnet isterseniz vermek insiyatiflerine kalmış işte o yüzden kurumunuza gelen yazının bir nüshasını emekli olana kadar saklayın... Sonrasında itiraz hakkı size kalmıştır... Hastanelerde raporunuzun aslından bir suret mutlaka bulundurulur raporunuzun bir suretini saklama mecburiyetleri vardır...Sanırım aydınlanmayan husus kalmadı...

Tekerlekli Sandalye