Rapor Tarihi Ve Geçerliliği Hakkında

protez

Üye
Üye
Slm.Halil bey daha önce sizinle raporlar hakkında görüşmüştük.%80 raporumu 1999 yılında ankara numune hastanesinden aldım süreklidir ibaresi hafif işlerde çalışabilir
sol diz altı sağ diz üsttü amputasyonlusu kararı var.1998 yılındada H.ehliyeti için özel tertibatlı araç kullanabilir raporu aldım.Her iki raporumunda tarihleri eski şu an için her hangi araç alımımda veya ekpss sınavı başvurularımda benden yeni tarihli rapor istenilirmi?Şimdide bakanlığın özürlü kimlik kartlarında ağır özürlü ibaresi olması şartı var refakatcının faydalanması için benim özürlü kimlik kartımda 1999 yılına ait sürekli %80 ibaresi var ağır özürlü yazmıyor.Ben aynı hastaneden her iki raporumun yenilenmesini talep etsem heyet veya sakatlık raporu olçümünde %80 oranım düşürülme ihtimali varmı veya her hangi bir ücret talep edebilirmi eski raporları aldığım hastane bunları neden soruyorum gelirler idaresi başkanlığı %80 olan raporumu iş yerime %59 olarak düşürmüştü aynı sıkıntılar doğarmı tarafıma..Teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Rapor oranının düşürülüp düşürülmeyeceği, hangi oranda düşürüleceği konusunda kati birşey söylemek zor. Ancak her iki dizde de amputasyon olması nedeniyle oranın fazla düşürülmez. Belkide hiç düşürülmez. Ek olarak engellilerden aldıkları rapor için ücret talep edilmiyor. En azından ücret talep edilmesi yasal değil...

protez

Üye
Üye
Özel tertibatlı araç kulanabilir raporu içinde geçerlimi çünkü 98 yılında bu raporlar ücretliydi.Peki bu yıllarda alınan raporlar şu anki rapor ölçümü yönetmeliğinde yeni tarih aranıyormu veya hangi tarihler arası raporlar geçerli.

karones

Üye
Üye
Halil bey merhaba....
2 Yıl evvel hastaneden aldığım 2 yıllık ibareli Sağlık raporumu..
Ankara sağlık kurulu %65 olan raporumu SÜRESİZ olarak okeylemiş ve bu bağlamda ben Emekli olmuştum.
SSK BENİ 2 YIL SONRA KONTROL MUAYENEYE ŞARTI İLE EMEKLİ ETTİ... Şimdi İlk hastaneden başka bir hastane ile anlaştıklarını ve orada kontrol muayene olmamız gerektiğini bildirdi... Bu arada emeklilikten sonra BYPASS Ameliyatı oldum... Şu anda Kontrol muayenem devam ediyor.. Acaba bu raporumu aldıktan sonra Ankara sağlık kurulunun verdiği SÜRESİZ rapora rağmen Yinede ANKARAYA yollanacak mı. Yoksa SSK kendisi kontrol için mi değerlendirecek? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.. Teşekkür ederim...

Tekerlekli Sandalye