Rapor yenileme istediler raporları maaşları vermemeye yemin etmişler resmen

ako89

Üye
Üye
Merhabalar. Bizim %65 ağır engelli (sürekli) bulanan bir hastamız vardı. Anne ve babası vefat etti ve babasından kalma emekli maaşı için emekli sandığına dilekçe yazdık raporu yolladık.1-2 ay sonra rapor yenilenmesi dediler. Sonrasında uygun gördükleri bir devlet hastahanesine gittim 25-26 yaşında stajer midir nedir bilmem hastaya bakmadan bizlere soru sorarak yüzde 20 verdi ve rapor oranı vermek içnide elindeki a4 cıktısına bakcak kadar acemi. Sonrasında itiraz ettik sehir hastahanesine sevk oldu. Ordaki doktorda tedaviye yanıt vermesi için 6 ay tedavi ve düzenli takip sonrası yeniden değendirmesi önerilir diye %0 verdi. Bu çocuk 2005 ten beri raporları askeri çürük raporu ve engelli raporu mevcut.
1. Sürekli ağır engeli bulunan raporu ne gerekçe ile rapor yenilemesi istiyorlar?
2. Bu yaşanan süreçten sonra ne gibi yol izlemeliyiz?
ve cocugun herhangibi kardeşi vs yok ne hiçbir geliri yok.

İsen Buga

Üye
Üye
Kasada para bitmiş galiba...Şaka bir yana yeni mevzuat mı çıktı anlamadım: dediğiniz gibi para vermemeye yemin etmişler. O mevzuatı baştan okumak gerekiyor. Geriye tek yol kalıyor oda:
Mahkemeye vermek. Sağlam avukat bulmak lazım sonuçta..

mert

Üye
Üye
Üniversite hastanesine de başvurmanız hiç bir şey değişmeyecek nedeni 4aydan beri yetim maaşına bağlanmak için gel git yaptim sonuç hüsran

Tekerlekli Sandalye