Rapor yenileme süresinde arada kalan boy süre için

sibelkara

Üye
Üye
Merhabalar geçen sene eşime aldığımız raporda %90 ağır engelli ibaresi vardı raporumun bitme süresine 4 ay kala evde bakıma müracat ettim ve raporun bitmesine 2 ay süre varken bağlandı maaş 2 ay aldım ama bu arada eşim kötüledi hastaneye yatırdım 3 aydır hastanede yatıyoruz ve bu sürede hastanede yattığımızdan rapor yenilenmedi taburcu olunca yeniden gittim yeni raporu vermek için bu sefer ağır engelli süresiz bir rapor verdiler ve şubat ayında otomatik olarak maaş kesildi şimdi yeni dosya açılacak diyorlar yeniden eve heyet gelecek diyorlar bazılarıda bu arada hastanede olduğunuz için rapor yenileyemediğin için almadığın ayların maaşınıda alırsın dediler sizce sıfırdanmı başlatırlar yoksa şubat ayından beri baktığımıda verirlermi bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=18188]sibelkara[/MENTION]

Öncelikle çok geçmiş olsun Rabbim şifalar versin. Kurum rapor süreniz dolduğu ve yeni rapor verilmediği için maaşı kesmiş bu olması gereken bir uygulamadır. Yeni raporu verdiniz ve eve gelinecek yeniden onay almanız gerekiyor buda olması gereken bir durumdur.Birçok kişi geriye dönük almadığınız maaşları alırsınız dediği olmuştur ama aldım diyenide açıkcası ben pek görmedim. Zira evde bakım maaşında geriye dönük ödeme yapılmıyor. Eve gelirler onaylarlar ve maaş kaldığı yerden tek maaş olarak alınmaya devam eder.

Sizden ricam bu süreçte yapılan işlemleri eve gelindikten sonraki süreci ve aynı zamanda alamadığınız maaşların akibetinide bizimle paylaşmanızdır. Hiç değilse aynı durumları yaşayanlara bir örnek teşkil etsin.

sibelkara

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim ben 20 haziranda müracat ettim ama halen eve gelen giden olmadı ve bir 1 temmuzda yeniden hastaneye yatmak durumunda kaldık şimdi eve gelmediler biliyorum gelseler ne yapacaklar onuda bilmiyorum komşulara sorup giderlermi yoksa eve dönmemizi mi beklerler yazarım alamadığım maaşlarıda size ne yaptılar yazacağım

sibelkara

Üye
Üye
[MENTION=480]gülümse_hayata[/MENTION] merhaba sizinle yazışmıştık sonucu yazmak istedim biz 17 haziranda hastaneden çıktık raporu yeniledik ve 19 haziranda tekrar müracat etmiştim ve 27 haziranda tekrar hastaneye yatmıştık ve sosyal hizmetlerle görüştüm biz hastanede yatıyoruz diye onlar 10 ağustosta heyet hastaneye geldi eşimi gördü bunun üstüne şubat ayında kesilen bakım param tekrar bağlandı ve ekim ayında yatan ücret şubattan beri almadığım paralarla yatırıldı buun bilgisini vermek istedim

sibelkara

Üye
Üye
[MENTION=480]gülümse_hayata[/MENTION] merhaba sizinle yazışmıştık sonucu yazmak istedim biz 17 haziranda hastaneden çıktık raporu yeniledik ve 19 haziranda tekrar müracat etmiştim ve 27 haziranda tekrar hastaneye yatmıştık ve sosyal hizmetlerle görüştüm biz hastanede yatıyoruz diye onlar 10 ağustosta heyet hastaneye geldi eşimi gördü bunun üstüne şubat ayında kesilen bakım param tekrar bağlandı ve ekim ayında yatan ücret şubattan beri almadığım paralarla yatırıldı buun bilgisini vermek istedim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Gözünüz aydın sizin adınıza sevindim.

Tekerlekli Sandalye