Rapor yenilenirken bakım maaşı kesilir mi?

xxxlach

Üye
Üye
Merhaba lar rapor yenilerken evde bakım maaşı kesilirmi raporun bitimine 20 gün kala raporu yenileyip aile ve sosyal politikalar müdürlüğüne teslim edip bildirdik burdaki bayana sorduk maaşı devam edermi diye oda kesilmez yani devam eder dedi 25 gün sonra çocuk esirgeme kurumundan bize bir kağıt verip kağıtta şu bilgiler yazıyor muhtarlıktan aile sicil beyanı,iş yerinden maaş bordrosu,ve eşime ait yani bakıcı oluyor eşim engelli çocuğumun annesi onunda sgk dan çalışmadığına dair belge isteyip engelli çocuğumla beraber çocuk esirgeme kurumuna getirmrmizi söylediler pazartesi gideceğiz.kafama takılan şu acaba maaşı keserlermi yine üç dört ay bekliyecekmiyiz lütfen bu konuda bilgisi olan paylaşsın şimdiden teşekkür ederim.

TURKCELL T40 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kesilmesi için hiç bir neden göremiyorum. Yalnız çocuk esirgeme kurumu ne alaka onu anlayamadım.

xxxlach

Üye
Üye
Bilmiyorum halil bey geçen sene evrakları izmir karşıyaka çocuk esirgeme kurumuna teslim etmiştik bu ilk başvurumuzdu rapor bir senelikti bize dediler rapor bitimine bir ay kala raporu yenileyip aile ve sosyal politikalar bakanlığına teslim edinki maaşı kesilmesin dediler yoksa yine evrak falan uğraşırsınız dediler bizde rapor süresi bitmeden raporu yeniledik dedikleri yere teslim ettik 20 gün sonra esirgeme kurumundan gelip bu evrakları istediler tekrardan bizde anlamadık

gülümse_hayata

Üye
Üye
Rapor süresi dolmadan yenileyip teslim etmişsiniz bu aşamada maaşın kesilmesi için bir neden gözükmüyor. Bir takım evraklar istemişler mecburen onlar tamamlanıp teslim edilecek. Bu durumda maaşınız kaldığı yerden devam edecektir. Şayet herhangi bir gelir artışı falan olmamışsa hala geçerli olan kişi başı düşen miktar 784 TL dir bu miktar aşılmıyorsa bir sorun yoktur endişe etmeyiniz.

xxxlach

Üye
Üye
Gelirimde hiçbir artış ve değişiklik yok şuan asgari ücretle çlışıyorum evde engelli çocuğumla beraber dört kişiyiz paylaşımlarınız için teşekkür ederim

Tekerlekli Sandalye