rapora, aldığım ilin dışındaki yerlerdede itiraz edebilir miyim?

bozkan20

Üye
Üye
merhaba,
ben yakın zamanda rapor aldım ama %40 ın altında verdiler. bunun itirazı için raporu aldığım il'de mi il sağlık müdürlüğüne gideyim yoksa herhangi bir şehirde il sağlık müdürlüğüne gidebilir miyim. şehir dışındayım bir süreliğine o yüzden. yardımcı olursanız sevinirim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayır raporu aldığınız ildeki sağlık müdürlüğüne gideceksiniz.
Yasal Dayanak:> http://engelliler.gen.tr/f25/ozurlu...u-raporlari-yonetmeligi-30-mart-2013-a-19577/

Özürlü sağlık kurulu raporuna itiraz

MADDE 10 – (1) Özürlü sağlık kurulu raporuna; özürlü, velisi veya vasisi veyahut raporu isteyen kurum tarafından itiraz edilebilir. İlgililer itiraz dilekçesi ve ilk özürlü sağlık kurulu raporunun tasdikli bir örneği ile birlikte, bulunduğu ilin sağlık müdürlüğüne başvurur. İl sağlık müdürlüğünce, özürlü sağlık kurulu raporu alacak kişi en yakın farklı bir özürlü sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastaneye gönderilir. İtiraz edilen özürlü sağlık kurulu raporu ile itiraz üzerine verilen özürlü sağlık kurulu raporundaki kararlar aynı yönde ise özürlü sağlık kurulu raporu kesinleşir.

(2) Özürlü sağlık kurulu raporlarının farklı olması durumunda, Sağlık Bakanlığınca belirlenmiş olan hakem hastanelerden, kişinin ikamet ettiği yere en yakın bir hakem hastaneye, kişi yeniden muayene edilmesi ve özürlü sağlık kurulu raporu tanzim edilmesi amacıyla yine il sağlık müdürlüğü kanalıyla gönderilir. Hakem hastanenin özürlü sağlık kurulunca verilen kararı kesindir.

(3) Milli Savunma Bakanlığına bağlı asker hastanelerince; Türk Silahlı Kuvvetleri personeline verilecek özürlü sağlık kurulu raporlarına itiraz esas ve usulleri Türk Silahlı Kuvvetlerinin ilgili mevzuat hükümlerine tabidir. Türk Silahlı Kuvvetleri personeline verilecek özürlü sağlık kurulu raporlarına yapılan itirazlar, Gülhane Askeri Tıp Akademisi Eğitim Hastanesi ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi Haydarpaşa Eğitim Hastanesi ile yetkilendirilecek hastanelerce kesin olarak karara bağlanır.

bozkan20

Üye
Üye
Eğer bilmiyorsanız cevap vermeyin lütfen. İnsanları yanlış yönlendiriyorsunuz. Sayenizde 3 ay gibi bir zamanım boşa gitti itiraz etmeden. İl dışındayım istanbulda ve gittim itiraz ettim başka hastaneye gönderdiler. Şimdi hakem hastaneye gitmek için bekliyorum ve ekpss başvurularına yetişirim umarım. Demek ki neymiş istediğin il sağlığa gidip ititraz edebiliyormuşsun..

bozkan20

Üye
Üye
ayrıca yasal dayanak dediğiniz metinde bulunduğu il derken neyi kastetmişler sizce. yani herhangi bir zamanda bulunduğunuz il demiş. banada sizede helal olsun nasıl anlamışsak artık

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ben ilgili yasanın metnini aktardım. Siz farklı bir şey biliyorduysanız onu yapsaydınız burada sormak yerine.

Tekerlekli Sandalye