Rapora İtiraz Etmelimiym?

acilci

Üye
Üye
merhabalar yeni üye oldum forumunuza.
Babam için sağlık raporuna başvurdum. Babamın geçirilmiş kalp krizi buna bağlı yapılan anjiyosu ve bypass ameliyatı var sonrasında geçirilmiş felç (sol bacakta hraeket kaybı baston destekli yürüyor sol kolu kullanamıyor. Hipertansiyon var ilaç kullanıyor + kolesterol yüksekliği ilaç kullanıyor (buna rapor verilemediğini söylediler) + insülin ve hap destekli diyabeti var. Bunların haricinde apandisit ve fonksiyon bozukluğu olmayan böbrek ameliyatı var iki böbrekli (taş alındı). Babamın özür oranı %87 çıktı. bu şekilde sanırım ötv indiriminden faydalanamıyoruz. Babamın felç geçirme sebebinin boynundaki şah damarındaki darlık olduğu söylendi. ancak şah damarındaki ameliyatı yapılamayan bir darlık. bu darlık için birde kolesterol için rapor verilemediği söylendi. Sizce bu rapora itiraz etmelimiyim. Fikir verirseniz sevinirim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba,
Bahsettiğiniz hastalıkların bir çoğunda hastalığın vucutta bıraktığı etkiye bakılarak oran verilir. Dolayısıyla bu hastalıkların bir çoğunun sakatlık oranı cetvelinde karşılığı yok. Ancak dr detaylı muayene soran belirleyebilir. Bu aşamada size itiraz ederseniz kesin kes oranınız artar diyemeyiz. Ancak sizin özelinizde düşündüğümde bu oran sizin hiç bir işinize yaramıyor. Ben olsam işime yaramayan rapor karşısında itiraz ederek şansımı denerdim.

Tekerlekli Sandalye