Raporda ağır özürlü değildir yazıyor. Evde bakım maaşı alabilirmiyiz?

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
ilk raporumuz %65 surekli ağır özurlu evet yazıllıyken ikinci aldığımız rapor %65 surekli ve ağır özurlu hanesi HAYIR ama arkasayfada bakıma muhtaç yazılmış ayrıca gelen personelde bakıma muhtaçtır diye yazmış aylık bağlanırmı

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kurum size maaşı baglar/bağlamaz bilmiyorum ama durumunuz için sürekli sizden sağlık kurulu raporu isteyebilir, normalde bakım maaşı için şart kişinin ağır özürlü olması ve tuvalet banyo gibi kişisel temizliklerini bir başkasının yardımıyla yapabilmesini isterler ancak sizin ağır özürlü olmayan raporunuz için olumlu karar verirlermi bilemiyorum sanırım raporu gözden kaçırdılar yada sürekli sizden rapor ister, bbir başka aklıma gelen ise belkide ilk raporunuzu göz önünde bulundurmuşlardır, 2. rapora göre maaş baglanması imkansız.
Neticede kurumun bir hata yaptıgını düşünüyorum maaş alma almama konusunda da emin degilim.

E

ENB ÜYESİ

Guest
eve gelen heyet bakıma muhtaçtır ve tuvalet banyo gibi kişisel ihtiyaçlarını karşılayamaz diye yazdı 2. aldığımız raporun arka sayfasındada detaylı olarak bakıma muhtaçtır diyor ama ilk sayfada ağır özürlü hayır yazılmış. özeti ilk raporla ikinci rapor detayları kalem oynanmadan aynı sadece agır özur kısmı hayır yazılı

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Enteresan...
Şöyle olabilir mi acaba, raporda yanlışlıkla "ağır özürlü değildir" ibaresi işaretlenmiş sonrada raporun arkasına ağır özürlü olduğuna dair not düşülmüş olmasın sakın. Başka bir şey aklıma gelmiyor cünkü.
Siz gelişmeleri bizimle paylaşma devam edin lütfen bakalım sonuç ne olacak.
Eve gelen heyet "bakıma muhtaç" olunduğu kanısına vardıysa %90 maaşınız bağlanır. Benim yorumum bu. İnşallah yanılmam...

Tekerlekli Sandalye