Raporda ÖTV'den yararlanır yazması muafiyet anlamına gelir mi?

Murat T

Üye
Üye
Toplam raporum %76
Raporda hem kronik hem ortopedik hemde işitme engelim var.

İşitme engelim % 2
ortopedik engelim % 18 (kısa bacak)

Raporumda ötv muafiyetinden yararlanır diye yazıyor. Ancak burada yazılanları okuduktan sonra biraz şüphede kaldım. Herhangi bir ek tertibat kullanma ihtiyacım yok. Bu şekilde araç alabilirmiyim. Araç alabilirsem İlla engelli ehliyeti almak gerekiyor mu?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=19410]Murat T[/MENTION]
ÖTV istisnasından faydalanmanız için B engelli sınıfı ehliyetinizin olması lazım. Eğer B sınıfı normal ehliyetiniz varsa bunu B engelliye çevirteceksiniz. Bunun için yapılması gerekenler şu konuda detaylı yazılmış. https://engelliler.gen.tr/f18/b-sinifi-ehliyeti-b-engelliye-cevirme-29150/
Raporunuzda ÖTV muafiyetinden faydalanır yazması olumlu ancak net değil. Otomatik vitesmi tertibatlımı araç kullanacağınız yazmalıydı. Tam olarak hangi bacağınızda sorun var. Solmu sağmı? Ama bu kesin alamayacağınız anlamınıda gelmesin.

Murat T

Üye
Üye
Sol bacak. Dediginiz gibi araç kullanımıyla ilgili birşey yazmıyor. Sadece ötv vergi indirimi vs yararlanır yazıyor.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Anladım Murat, yazsaydı daha iyi olurdu ancak 6 ay falan önce sizin durumunuzla bire bir örtüşen bir arkadaşım bu şekilde ÖTV indirimli araç aldı. İnşallah sizde yeniden rapor değiştirmeden, değiştirilmesi istenmeden yararlanırsınız.

Murat T

Üye
Üye
Hayırlısı bakalım. Şimdilik alacak durum yok ta olursa da nasip artık.

Murat T

Üye
Üye
Cevabınız için teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ben teşekkür ederim değerli kardeşim.

Tekerlekli Sandalye