Rapordaki tanı kodu hakkında

iOktay

Üye
Üye
Merhaba, ilk raporumla ikinci raporum arasında yüksek bir düşüş vardı üstüne pek fazla gitmemiştim itirazdan sonra bugün e-Nabızda gezerken gözüme bir şey takıldı raporlardaki tanı kodları farklı.

İlk raporum:

1666619350244.png

İkinci raporum:

1666619434591.png

İtiraz: Muayene sonucu %30 vermiş.

1666619490762.png

İlaç raporumdaki tanı kodu:

1666619605717.png

2014'ten beri düzenli olarak gittiğim doktorun ilk ve en son sisteme girdiği tanılar:

İlk:

1666619814843.png

Son:

1666619732012.png

Bunu düzelttiremez miyim artık?

İsen Buga

Üye
Üye
yanlış olduğunu düşünüyor iseniz evet düzelttirebilirsiniz. İl sağlıkta rapor itiraz kurulu var oradan yapabilirsiniz. Sonuçta raporunuz onaylanmış bitmiş.

iOktay

Üye
Üye
yanlış olduğunu düşünüyor iseniz evet düzelttirebilirsiniz. İl sağlıkta rapor itiraz kurulu var oradan yapabilirsiniz. Sonuçta raporunuz onaylanmış bitmiş.
itiraz ettim zaten başka bir hastaneye yönlendirdiler orada da %30 vermişler. Yukarıda resmi var. Şuan itiraz hakkım yok sanırım.

İsen Buga

Üye
Üye
itiraz ettim zaten başka bir hastaneye yönlendirdiler orada da %30 vermişler. Yukarıda resmi var. Şuan itiraz hakkım yok sanırım.
Aynen itiraz edildiyse başka çözüm yok.. 2 sene geçerli bu rapor...
(önceki yazımda itiraz edilmemiş varsaymıştım. şimdi itiraz edildiğine göre iş zor)
amaç ne idi kardeş? rapor alma amacınız?

iOktay

Üye
Üye
Aynen itiraz edildiyse başka çözüm yok.. 2 sene geçerli bu rapor...
(önceki yazımda itiraz edilmemiş varsaymıştım. şimdi itiraz edildiğine göre iş zor)
amaç ne idi kardeş? rapor alma amacınız?
ilk raporumun süresi doluyordu yenilemek için başvurmuştum.

İsen Buga

Üye
Üye
hayır onu sormadım: yenileme sebebi sormadım: alış sebebi sordum. Ne amaçla aldınız?

İsen Buga

Üye
Üye
şimdi anlaşıldı net:
rapor onaylandı;
akabinde itiraz edildi; itiraz reddedildi sanırım %30 sabit oldu.

Geçmiş olsun: her işte bir hayır vardır. Umarım hayırlıya vesile olur.
Sorunuza gelince: Rapor kesinleştiği için 2 sene boyunca aynı oran verirler. Değiştirmezler.

iOktay

Üye
Üye
şimdi anlaşıldı net:
rapor onaylandı;

Sorunuza gelince: Rapor kesinleştiği için 2 sene boyunca aynı oran verirler. Değiştirmezler.
Üzerinden 6. ay geçince tekrar başvurabilirsiniz diye yazıyor bazı yerlerde o zamanda başvuramaz mıyım?

İsen Buga

Üye
Üye
yeni bir rahatsızlık var ise evet. Başvurabilirsiniz.
Eski oran değişmeyecek ancak yeni rahatsızlık ilave edilecek.

mert

Üye
Üye
yanlış olduğunu düşünüyor iseniz evet düzelttirebilirsiniz. İl sağlıkta rapor itiraz kurulu var oradan yapabilirsiniz. Sonuçta raporunuz onaylanmı

şimdi anlaşıldı net:
rapor onaylandı;

iki sene baklemesine yada altı ay beklemesine gerek yok bence rapora itiraz etme hakkı var il sağlık müdürlügüne başvurup itiraz edebilir ama en son kararı ise hakem hastanesi veriyor buda hayli zaman alıyor

Özge52

Üye
Üye
yeni bir rahatsızlık var ise evet. Başvurabilirsiniz.
Eski oran değişmeyecek ancak yeni rahatsızlık ilave edilecek.
Merhaba isen buğra dün rapor yenilemesi için hastaneye başvurdum kızım sadece psikiyatriye göründü hemen sağlık kuruluna gönderdi test falan hiç bişey istemedi herşey çok çabuk oldu eski raporun süresinin dolmasına 7 ay var hastanelerde yoğunluk oluyor diye erken başvurdum bazen n test için gün arıyorlar diye düşündüm düşündüğüm gibi olmadı sizcede çok kolay olmamışmı

Memet45

Üye
Üye
Merhaba isen buğra dün rapor yenilemesi için hastaneye başvurdum kızım sadece psikiyatriye göründü hemen sağlık kuruluna gönderdi test falan hiç bişey istemedi herşey çok çabuk oldu eski raporun süresinin dolmasına 7 ay var hastanelerde yoğunluk oluyor diye erken başvurdum bazen n test için gün arıyorlar diye düşündüm düşündüğüm gibi olmadı sizcede çok kolay olmamışmı
Sizin durumunuz farklı ondan Özge hanım

İsen Buga

Üye
Üye
Sistem mi değişti yoksa pandemi mi değiştirdi bilmem.
çok hızlı oldu ama rapor dolmadı diye mi onu da bilmem. Dediğiniz gibi işgüzarlık var bu işte...
iki sene baklemesine yada altı ay beklemesine gerek yok bence rapora itiraz etme hakkı var il sağlık müdürlügüne başvurup itiraz edebilir ama en son kararı ise hakem hastanesi veriyor buda hayli zaman alıyor
Abi bir konu gözünden kaçmış olabilir:
Arkadaşın bahsettiği konu: zamanında rapora itiraz edilmiş. Tekrar nasıl itiraz edilecek? itirazin itirazi mı kaldı.
itiraz edildi ise 2 sene bekletirler; yeniden muayene edip vermezler. Raporunuz var hadi güle güle derler.
Ben itiraz edilen rapor için yeni rahatsızlık varsa 6 ay bekleyin derim yoksa 2 sene bekleyin derim. İşi başa sürerler, işgüzarlık yaparlar bakmazlar.

Son düzenleme:

Özge52

Üye
Üye
çok hızlı oldu ama rapor dolmadı diye mi onu da bilmem. Dediğiniz gibi işgüzarlık var bu işte...

Arkadaşın bahsettiği konu: zamanında rapora itiraz edilmiş. Tekrar nasıl itiraz edilecek? itirazin itirazi mı kaldı.
itiraz edildi ise 2 sene bekletirler; yeniden muayene edip vermezler. Raporunuz var hadi güle güle derler.
Ben itiraz edilen rapor için yeni rahatsızlık varsa 6 ay bekleyin derim yoksa 2 sene bekleyin derim. İşi başa sürerler, işgüzarlık yaparlar bakmazlar.
Benim kızım otizmli büyük ihtimalle bu yüzden teste gerek görmedi direk sağlık kuruluna gönderdi

İsen Buga

Üye
Üye
Umarım gönlünüzce istediğiniz şekilde uygun olur. Her işte bir hayır vardır muhakkak..

mert

Üye
Üye

onu fark etmedim kardeşim o zaman yapılacak birşey yok zaten hakem hastane en son noktayı koyuyor mesela benim daha önceki ilk çıkardıgım rapor yüzde 31 oranındaydı 6 ay tekrardan başvuru yapıyordum yine sonuç degişmiyordu en son gittigimde sağlık kurulu tekrardan rapor çıkarmama gerek yok dedi itiraz edecen dedin bende hiç umursamadım zaten bir sene iki bekledim neyse eşimin ısrarı ile rapora il saglık müdürlügüne itaraz ettim ilçe hastanesine sevk yaptılar tabiki burdan yüzde 31 olan raporum yüzde 65 aldım zaten rapor il sağlık müdürlüge geldigi için ilçe devlet hastanesi heyet kurulu tarafıma bilgi vermedi il sağlıkmüdürlüge gidecen ordan ögrenecen dediler tabiki en son kararı hakem hastanesi verecek üç şeçenek sundular hastane olarak hakem istanbul ankara bolu ben yakın olarak boluyu şeçtim burdaki hastanede raporum yüzde 65 den yüzde 52 indirdiler bir senelik vermişler git gel tabiki bir günde halledecek birşey degil hakem hastanesinde kolay degil şimdiki yeni çıkardıgım raporda yüzde 81 iki yıllık

Tekerlekli Sandalye