Raporu yeniledik evde bakım maaşımızı keserler mi?

bahar&emine

Üye
Üye
Merhaba benim %99 engelli kizimin raporu surekliyken yenilnemesini istediler egitim aldi dönemde aldigimiz rapor 1 yilik oldugu icin digeri gecerliligini yitmisdir denildi bemi aradilae maasin kesilecegini ifade etiler bende gittim durumumu anlatim bu ayin 30 na kadar rapor getirirseniz kesilmez denidi ben ayin 18 de raporu cikartirdim surekli%99 bedensel engelli %70zekasi yerindedir diye sosyal hizmetlere goturdum benimle dalga gecer gibi memur bana kesile bilir kesilmeye bilir bilmiyorumki demeye basladi siz bana dedinizki ayin 30 na kadar eaporu getir getirdim hangi gerekceyle keseceksiniz dedim devlet bize kes diyor biz kesmiyoruz dedi benim evde kisi basina fusen gelir de gecmiyorum devlet neden kes diyor dedim sonra bana devam gözukuyor gibi demeye basladi ...benim kzimin raporu surekli agir engelli %99 kisi basi gelirm ise gecmiyor kese bilirlermi selamlar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şartlarınız uyuyorsa kesemezler tabiki.

bahar&emine

Üye
Üye
Tbiki uyor benim sadece yetim maasim bar 2030 tl oldu kizim ve ben yasiyoruz evde tasinir tasimaz hicbir malim yok sadece bankada ufak bir birkmisimiz var oda malum engelli bir coguga sahibiz basimiza ne gelecek bilmiyoruz hastaneydi vs diye koydugumuz ..... bu durumda subata devam eder maasimiz dogrumu selamlar

UGUR89

Moderatör
Moderatör
Yeni aldığınız raporda % olarak önemi yok aslında. Tam bağımlı yada ağır engelli yazıyorsa kesmeleri için bir sebep yok. Gelir sınırını da geçmediğinizi belirtmişsiniz.

Tekerlekli Sandalye