Raporum Ankaradan Oranı düşerekmi gelir ?

ynsemre

Üye
Üye
Merhabalar benim hastalığım retinablostom rapor almak için doktora gittim doktor ratinablostom olduğuna dair elinde belge vs. varmı dedi bende o belgeler 13-14 sene önce Adana balcalı hastanesinde kalmış dedim doktor o belgeleri getirirsen %40 getirmezsen %30 veririm dedi bizde Adana balcalı hastanesini aradık arşivden dosyaları almak istediğimizi söyledik onlarda biz 10 yılda bir dosyaları imha ediyoruz dedi şimdi ben tekrardan MR fln çektirmek zorundamıyım ? Doçent doktor direk MR'a bakarak hastalığı teşhis edebilirmi yoksa başka testlerde istermi ? son olarakda ben %40 raporu aldıktan sonra rapor Ankaraya gidecekmiş sizce raporum Ankara'dan aynı oranlamı döner yoksa oranı düşürürlermi ?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam ynsemre,

Engelli sağlık raporu almak istiyorsanız mevcut rahatsızlığınızla ilgili sizden istenen tüm tetkikleri yeniden yaptırın eski raporlarınızın bir faydası olmayacağını düşünüyorum. Uğraşmak istemiyor olabilirsiniz ama bu biraz da engelli raporunu ne için istediğinize bağlı. Sizin için engelli raporu almak önemli ise eski mr larınızın peşine düşmek yerine biran önce başvurunuzu yapın ve size o doktorun söylediğinide dikkate almayın derim. % 30 oranı hiçbir işinize yaramayacaktır. Engelli sayılabilmek için heyetten en az %40 oranında rapor alabilmelisiniz ve yeni yönetmeliğe göre hastanenin size verdiği oran geçerli olacaktır. Ankara engelli sağlık raporu oranını düşüremez diye eklenen yönetmelik maddesi uygulamaya geçmiştir içiniz rahat olsun ama en az % 40 almalısınız.

Çok çok geçmiş olsun dileklerimle,

Tekerlekli Sandalye