Raporum süresiz olduğu halde süresi doldu deyip bakım ücretimizi kestiler

ferhat06

Üye
Üye
evde bakım üçreti alıyordum 2 yıldır raporum %85 idi süresiz ama gecen ay gelip rapor süresi doldu dediler ve bizde numune hastanesine baş vurup tekrar heyete girdim ve %89 olarak rapor aldım tabiki daha fazla ama %89 olarak yazmışlardı eski raporumda ağır özürlü kısmına evet yazıyordu buna hayır yazmışlar sosyal hizmetlere götürüp verdi annem raporu aylığı kesitiğini söylemiş bayan annem ne yapmam gerekiyor diyişin teyzecim itiraz edin geri aktif olur demiş bizde 2 gün sonra itiraz ettik ve dr ların yanına gitiğimizde diğer cekilen mr sonucu endoskopi sonucu ve bu kaslarla olan raporları gözden kaçırdıklarını söyleyip tekrar heyete soktular ve &89 olarak tekrar rapor verdiler ağır özürlü kısmınada evet diye yazılmıştı sosyal hizmetlere verdik raporu onlarda aylık tekar aktif olacağını bu sırada eve gelip bakılacağını söylediler ama ne gelen oldu nede aylık aktif oldu bana yardımcı ola bilirmisiniz başka nerelere dileke yazmam gerekiyorki aylığı ala biliyim cünki aylık ilaç parası 175 ile 250 tl arası oluyor buda beni baya zorluyor eğer bir bilginiz varsa dilekce yaza bileceğim lütven yardımcı ola bilirmisiniz

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Dilekçeden ziyade başvuru yaptığınız kuruma telefon açın durumu anlatın hatta ilaç aldığınızı bu maaşı almazsanız maddi anlamda ziyadesiyle mağdur olduğunuzu belirtin, yada telefonuda boşver maaşı alan kişi bizzat kuruma gidip mümkünse müdürle degilse memurlarla konuşsun evdeki durumda degişiklik olmadğını hastalıktada bir degişiklik olmadığını ve ivedilikle maaşın bağlanmasının gerektigini rica etsin kurum mutlaka yardımcı olacaktır. Dilekçe yazmak zor degil lakin kuruma dilekçe göndermek yerine gidip samimiyetle durumu bildirmeniz daha etkili olacaktır.

Tekerlekli Sandalye