Raporuma ağır özürlü yazmadılar. Nasıl itiraz ederim?

akk 53

Üye
Üye
2012de 97 ile ağır engelli raporum vardı dün güncelledim 95 düşmüş ama ağır engeli hayır dyom böyle birşey olabilirmi düzeltilmesi için nereye basvurmamlazm

SM-A700F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İlk önce hastanede başhekime gidip durumu uygun bir dille anlatın ve raporda düzeltme yapılmasını isteyin. Kabul ederlerse ne ala etmezlerse rapora itiraz edersiniz. Rapora direk itiraz ederseniz başka hastaneye sevk gibi sizi yoran işlemler olacaktır. Bu yüzden ilk önce hastane başhekimliğiyle durumunuzu uygun bir dille anlatıp çözüm bulmalarını isteyin.

güvenin

Üye
Üye
rapora itiraz saglik il müdürlügüne şahsenmi yazı (dilekçe) ilemi baş vurmak gerekir dogrusu veya etkili sonuç almak için

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=15288]güvenin[/MENTION]

Bir dilekçeyle itirazınızı yapmanız uygun olacaktır.

güvenin

Üye
Üye
İlk önce hastanede başhekime gidip durumu uygun bir dille anlatın ve raporda düzeltme yapılmasını isteyin. Kabul ederlerse ne ala etmezlerse rapora itiraz edersiniz. Rapora direk itiraz ederseniz başka hastaneye sevk gibi sizi yoran işlemler olacaktır. Bu yüzden ilk önce hastane başhekimliğiyle durumunuzu uygun bir dille anlatıp çözüm bulmalarını isteyin.
Hastane başhekim yardımcısıyla uygun bir dille görüşme yaptım raporun klınik bulgular bölümüne yazdıgın dizüstü ibaresini teşhis bölümüne dizaltı diye belirtilmiş oldugunu kendisine gösterdim bana cevabı il saglık müdürlügüne itiraz etsem bile sonucun degişmiyecegini söyledi
Aynı hastaneden dizüstü ampute+koah+hiper tansiyon ıı rahatsızlıklarıma %76 verdi
Evde bakım (sosyal yardım parası) almak için başvuruma %74 ile HAYIR agır engelli degil raporu verildi. benim ögrenmek istedigim il saglık müdürlügüne itiraz edersem rapora evet ibaresi yazdıra bilirmiyim eger bilgin varsa acil bi cevap verirsen svinirim teşekürler

ZP1000 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=15288]güvenin[/MENTION]

İtirazınızın sonucu ne olur bunu bilemeyiz fakat itiraz edip hakkınızı aramanızı öneririm. İl sağlık müdürlüğüne şahsen yada vasi bir dilekçe ile itirazınızı bildirin. Evde bakım maaşı için rapordaki hayırın evet olması şart başka türlü maaşı alamazsınız.

Tekerlekli Sandalye