Raporuma göre % Kaç Özür Oranı Alabilirim ?

Sabit01

Üye
Üye
Öncelikle herkese merhaba.
Araç alımı için rapor başvurusunda bulundum ve haftaya heyet için gün verdiler.
Çıkan oranlar resimdeki gibi %kaç alırım?

4R7DWQ.jpg

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Geçmiş olsun Sabit01,
Genel oranın Özel bir hesaplama yöntemi var.
Ben okuyabildiğim oranları yazayım.
Fiziksel tıp ve rehbl. : %24
Göz: %32
DAhiliye: %10
Kulak Burun Boğaz: %10
Nöroloji: %15(?/tam okuyamadım)
Nefroloji: %60

İnşallah yüzünüzü güldürecek bir oran alırsınız,
GEçmiş olsun..

Sabit01

Üye
Üye
Geçmiş olsun Sabit01,

GEçmiş olsun..

evet oranlar;

Dahiliye: %10 %20
Nöroloji: %15

yalnız dahiliyede iki oran görüyorum bir %20 bir %10 tam anlayamadım. Birde yaş 70.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Eğer amacınız ÖTV indirimli araç almak ise ve alacağınız aracı siz kullanacaksanız ÖTV indirimli araç alımında rapor oranının hiç bi önemi yok. Aracı kendisi kullanacak olanlar için raporda "özel donanımlı araç kullanır, h sınıfı ehliyet alır" yazması yeterli. Yok eğer aracı siz kullanmayacaksanız o zaman oranın %90 ve üzeri olması gerekmekte. Şuradan hesaplama yapabilirsiniz.

Son düzenleme:

Sabit01

Üye
Üye
Eğer amacınız ÖTV indirimli araç almak ise ve alacağınız aracı siz kullanacaksanız ÖTV indirimli araç alımında rapor oranının hiç bi önemi yok. Aracı kendisi kullanacak olanlar için raporda "özel donanımlı araç kullanır, h sınıfı ehliyet alır" yazması yeterli. Yok eğer aracı siz kullanmayacaksanız o zaman oranın %90 ve üzeri olması gerekmekte. Şuradan hesaplama yapabilirsiniz. Balthazard form

teşekkürler yalnız 1.sistem 2.sistem 3.sistem kutucuklarına ne yazılacak?

Necocan

Üye
Üye
2014'te aort anevrizma teşhisi konulan damarım 4.5 cm kadar kadar şişti ve aort anevrizma teşhisi konuldu.13.11.2019 tarihinde bu damarim tansiyon yükselmesi sonucu tekrar şişerek aort damarı yırtılması oldu.stent takildi .şu an raporluyum. raporum bittikten sonra aort anevrizması, aort yırtılması teshislerinden yüzde kaç engelli raporu alabilirim.9550 SGK prim günüm var engelli olarak emekli olabilir mi. Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

emmolu

Üye
Üye
teşekkürler yalnız 1.sistem 2.sistem 3.sistem kutucuklarına ne yazılacak?

%91 olur raporunuz
ordaki sistem yazılarına kafayı takmayın
yalnız dahiliyede iki oran görüyorum bir %20 bir %10 tam anlayamadım.
o nu hesap etmek için linktekı kutucuklara rasgele 20 ve 10 yazacan hesapla dicen sana dahiliye oranını verir sonra ekranı temizlersiniz ve diğer verılen oranlar ile dahiliyeden buldugunu da ordakı kutucuklara rasgele yazar ve hesapla dersın sonuc rapor oranın olur

gececi01

Üye
Üye
Geçmiş olsun Sabit01,

GEçmiş olsun..

sayın unuttum.29 bende 2003 yılında almış olduğum engelli raporum var %40 ortapedik polio sekeli rapor sürekli lakin 1 ay önce 1 böbreğimin anatomik boyutlarda olmadığı gelişmediği dolayısı ile çalışmadığı sonucunu aldım ardından 1 hafta önce kalp krizi geçirdim kolestrol hiper tansiyon kalp damar sertliği ve kardiyovasküler hastalığı ve kalp hastalığı teşhisi kondu şimdi ben tekrardan engelli raporum için başvuru yapacağım sizce ortalama tahminen raporum mevcut hastalıklarıma göre kaç oranda çıkar kısmi olarak kbb ve nörolojik sorunlarımda var unutkanlık bel fıtığı vs

dilayemir

Üye
Üye
merhaba ben ms hastasiyim en son.atagimi idar kacirmasi ve solda kuvvet kaybi olarak gecirdim gozume.iki atak.gecirdim bel fitigim var ama heyet kagidinda sadece idrar kacirmanin orani gorunuyor bel fitigina 2 seviye yazmis oran yazmamis ms icinde noroloji oran yazmamis

dilayemir

Üye
Üye
resim atamiyorum sizden ricam yuzde kac alirim acaba soylermisiniz birde ilacim degisti finglamod diye bi ilaca gectim ataklar agirlastigi icin

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=24853]dilayemir[/MENTION] MS ciddi bir hastalıktır. Uzman görüşü olmadan oran belirtmek zor ancak bence başvurup şansınızı denemelisiniz.

Hakankose

Üye
Üye
Arkadaşlar benim 2 hastalığım var biri insülinoma ve epilepsi
Bunlara şu şekilde tanı konmuş sizce rapor oranı ne olur
1-e16.8-pankreas iç salgısının diğer tanımlanmış bozuklukları
2-G40.2 lokalize (fokal) (kısmı)
Semptomatik epilepsi ve epileptik sendromlar , kompleks kısmı nöbetlerle birlikte . Sizce rapor oranım ne olur .ilaçların proglycem 100mg ×3
Depakin 500mg×2
Lamictal 50mg×2

gececi01

Üye
Üye
Geçmiş olsun Sabit01,

GEçmiş olsun..

sizden ricam ortalama ne kadar özür oranı alırım önümüzdeki günlerde rapor başvurusu yapacağım.hali hazırda 2003 yılında aldığım polio sekeli ortapedi den %40 sürekli raporum mevcut

genel tanı koroner arter hastalığı koroner angiografi + stent p700810 selektif koroner anjiografi +700921 perkütan translüminal koroner artere direkt stent kag+aynı seansta rca ya başarılı primer pkg uygulaması

diğer tanılar

1-sol alt ext.polio sekeli orta tip (çocuk felci)
2-sol böbrek anatomik pozisyonunda izlenmedi (sol böbreğim çalışmıyor gelişmemiş)
3-l25.9 kronik iskemik kalp hastalığı
4-l10 esansiyel primer hipertansiyon
5-l25.0 aterosklerotik kardiyovasküler hastalık
6-e78.4 hiperlipidemi diğer
7-k29.7 gastrit
8-bel fıtığı
9-kbb işitme kaybı
ayrıca belfıtığı ortapedi içerisindemi değerlendiriliyor yoksa belfıtığı için ayrı bir bölüm almalımıyım hangi bölüm olmalı

birkan11

Üye
Üye
evet oranlar;

Dahiliye: %10 %20
Nöroloji: %15

yalnız dahiliyede iki oran görüyorum bir %20 bir %10 tam anlayamadım. Birde yaş 70.

• B birkan11:
    KORONER ARTER HASTALIĞI, KALP YETERSİZLİĞİ , HİPERTANSİYON TANISI OLAN HASTA DEĞERLENDİRİLDİ. EKG: NSR LBBB EKO:LV GLOBAL OLARAK HİPOKİNETİK EF :%30-35 DİASTOLİK DİSFONKSİYON EVRE 1 NOT:SEPTUMDA ASEKRONİ İZLENMİŞTİR. HASTANIN SOL VENTRİKÜL HAREKETLERİ GLOBAL OLARAK AZALMIŞ OLDUĞUNDAN KALP YETERSİZLİĞİ VE KORONER ARTER HASTALIĞI PUANLAMASI AYRI AYRI YAPILMIŞTIR. KLAS 3 KALP YETERSİZLİĞİ: %50 KLAS 2 KORONER ARTER HASTALIĞI: %30 KLAS 1 HİPERTANSİYON: %10 ve bunların dışında ayrıca kalp yetersizliği, askh hastası kardiyoloji görüşü uygundur.hiperlipidemi %10.ldl:134...27/1/21.esansiyel hipertansiyon %10. verildi. toplam %72 oran verildi. ben %90 uzeri bekliyordum. arac almak için. simdi ben ötv ve kdv indiriminden yararlanamıyorum sanırsam

Elif_gnc

Üye
Üye
Onkoloji hastasıyım ve %80 raporum var fakat akciğer organ kaybımda var bunu engel oranına kaydetmediler aynı yerden hastalığım var dıye yani onkoloji hastalığım akciğerden diye bence ÖTV indirimi olduğunu anladıkları için raporum sürekli ben tekrar rapor sekreterliğine başvursam akciğer organ kaybım %80 eklenirse 90 tamamlayabilir miyim acaba ÖTV indirimi araç almak istıyorum çünkü akciger kaybım olduğu için ciddi sıkıntı yaşıyorum

İsen Buga

Üye
Üye
baştan rapor almanız gerek. Yani heyete baştan girip yeniden hepsinden muayene olmanız gerek.
Eksiklik var ise bitmiş rapora sonradan ekletmezler.

Baremo

Üye
Üye
Merhaba Raporum var, Raporun acıklama kısmında ötv ile ilgili birşey yazmıyor Bağımlılık değerlendirmesi 1 Bağımsız işaretlenmiş, kişinin engel durumu ortopedik işaretli ve süreğen koronik işaretli gecerlilik süresiz yazıyor oranda %60 bu raporla ötv indirimli arac ala bilirmiyim. Yoksa Arac almak için tekrar rapor cıkarmam mı gerekecek bilgi sahibi olan arkadaşlar bilgi vere bilir mi?:)

İsen Buga

Üye
Üye
Merhaba Raporum var, Raporun acıklama kısmında ötv ile ilgili birşey yazmıyor Bağımlılık değerlendirmesi 1 Bağımsız işaretlenmiş, kişinin engel durumu ortopedik işaretli ve süreğen koronik işaretli gecerlilik süresiz yazıyor oranda %60 bu raporla ötv indirimli arac ala bilirmiyim. Yoksa Arac almak için tekrar rapor cıkarmam mı gerekecek bilgi sahibi olan arkadaşlar bilgi vere bilir mi?:)
ÖTV için Kesin bir şey diyemiyorum:
Ama kesin olan şu: her ortopedik engelli alamıyor.
Engeliniz nedir? ayrıca ehliyetiniz var mı? ehliyette kodlar var mı?

Baremo

Üye
Üye
ÖTV için Kesin bir şey diyemiyorum:
Ama kesin olan şu: her ortopedik engelli alamıyor.
Engeliniz nedir? ayrıca ehliyetiniz var mı? ehliyette kodlar var mı?
Teşekkürler,cFelç gecirdim sol taraftan sol bacakta güc ve his kaybı var. H sınıfı ehliyetim yok

İsen Buga

Üye
Üye
Teşekkürler,cFelç gecirdim sol taraftan sol bacakta güc ve his kaybı var. H sınıfı ehliyetim yok
%90 altı olunca ehliyet şart ağa...
ehliyet ile araç uyumlu olması gerekiyor. Ehliyet yada rapordan biri olmadan araç verilmiyor..

Tekerlekli Sandalye