Raporuma göre % Kaç Özür Oranı Alabilirim ?

Baremo

Üye
Üye
%90 altı olunca ehliyet şart ağa...
ehliyet ile araç uyumlu olması gerekiyor. Ehliyet yada rapordan biri olmadan araç verilmiyor..
Teşekkürler Eyvallah ozaman önce ehliyeti değiştireceğim.

Baremo

Üye
Üye
%90 altı olunca ehliyet şart ağa...
ehliyet ile araç uyumlu olması gerekiyor. Ehliyet yada rapordan biri olmadan araç verilmiyor..
Uzun bi araştırmalardan sonra öğrendim ala biliyormuşum Evet Ehliyet gerekiyor muş onuda cıkardım. İndirim yazısıda 3. Aya girmek üzereyken vergi indirim yazısı onayıda geldi.

j@sm!n

Üye
Üye
Merhaba, MS hastasıyım ve engelli raporum %47 nöroloji doktoru rapora “sol hemiparezi alt extremite hafif bozukluk, ayağa kalkabiliyor. Kısa mesafe yürüyor fakat eğim, yükselti, basamaklar, derin sandalyeler ve uzun mesafelerde zorluk çekiyor. %20. Hafif sol üst extremite bozukluk %5” olarak yazmış. Ben uzun mesafelerde manuel vites araç kullanabiliyorum fakat İstanbul yoğun trafiğinde dur kalk yaparken sol bacağım kilitleniyor ve trafikte zorlanıyorum. Bu sonuçlarla ÖTV indiriminden yararlanabilir miyim?

yussufb

Üye
Üye
ARKADAŞLAR MERHABA BEN ARANIZDA YENİYİM BEN 12 YILDIR PSİKYATRİ RUH SAĞLIĞI OLARAK OLARAK TEDAVİ GÖRÜYORUM 2011 YILINDA ASKERLİKTEN PSİKOTİK BOZUKLUK OLARAK REFÜZE EDİLDİM GİTMEDİM.FAZLA UZATMAYACAĞIM BAKIRKÖY RUH SİNİRDE TEDAVİ GÖRÜYORUM HEYETE 2020 YILINDA GİRDİM GİRMEDEN DOKTORLARIM %50 TEDAVİ İLE DÜZELMELYEN ANSİYETE BOZUKLUK TANISI VERDİLER RAPORDADA ÖYLE YAZIYOR LAİKİN HEYET, SONUCU KISMEN DÜZELEN %20 VERDİ 5 YIL SÜRE İLE VERDİLER.İLK RAPORUM OLDUĞU İÇİN Mİ BU ŞEKİLDE VERİLDİ BİLGİSİ OLAN LÜTFEN YARDIMCI OLABİLİRMİ İTİRAZ ETMEDİM BİR SONUÇ ÇIKACAĞINI SANMADIM. NE YAPAYIM SİZCE 5 YIL DOLMADAN TEKRAR HEYETE GİREBİLİRMİYİM ?

yussufb

Üye
Üye
ARKADAŞLAR MERHABA BEN ARANIZDA YENİYİM BEN 12 YILDIR PSİKYATRİ RUH SAĞLIĞI OLARAK OLARAK TEDAVİ GÖRÜYORUM ASKERLİKTEN PSİKOTİK BOZUKLUK OLARAK REFÜZE EDİLDİM GİTMEDİM. 2011 YILINDA FAZLA UZATMAYACAĞIM BAKIRKÖY RUH SİNİRDE TEDAVİ GÖRÜYORUM HEYETE 2020 YILINDA GİRDİM GİRMEDEN DOKTORLARIM %50 TEDAVİ İLE DÜZELMELYEN ANSİYETE BOZUKLUK TANISI VERDİLER LAİKİN HEYET SONUUCU KISMEN DÜZELEN %20 VERDİ 5 YIL SÜRE İLE VERDLER.İLK RAPORUM OLDUĞU İÇİN Mİ BU ŞEKİLDE VERİLDİ BİLGİSİ OLAN LÜTFEN YARDIMCI OLABİLİRMİ İTİRAZ ETMEDİM BİR SONUÇ ÇIKACAĞINI SANMADIM. NE YAPAYIM SİZCE 5 YIL DOLMADAN TEKRAR HEYETE GİREBİLİRMİYİM ?

İsen Buga

Üye
Üye
Bildiğim şu yönde: heyetten heyete 6 ay geçerse girebilirisiniz. Ama rapor oranı değişir mi bilmem.

Fatma32

Üye
Üye
Eğer amacınız ÖTV indirimli araç almak ise ve alacağınız aracı siz kullanacaksanız ÖTV indirimli araç alımında rapor oranının hiç bi önemi yok. Aracı kendisi kullanacak olanlar için raporda "özel donanımlı araç kullanır, h sınıfı ehliyet alır" yazması yeterli. Yok eğer aracı siz kullanmayacaksanız o zaman oranın %90 ve üzeri olması gerekmekte. Şuradan hesaplama yapabilirsiniz.
Halil bey benim de engel oranım %41 süresiz ortopedik de engelim olduğundan rapor kısmında "Sadece engelliliğine uygun hareket ettirici özel tertibatla taşıt kullanabilir" yazıyor benim araç almak için tekrar heyete girmem gerekmiyor değil mi? araç alımı için hangi yolu izlemem gerekiyor?

İsen Buga

Üye
Üye
E devlette gözüküyor mu RAPOR?
Gözüküyorsa doğruca bayiye gidip anlaşmanız gerekiyor. Beğendiğiniz model ve marka varsa.

Fatma32

Üye
Üye
sizden ricam ortalama ne kadar özür oranı alırım önümüzdeki günlerde rapor başvurusu yapacağım.hali hazırda 2003 yılında aldığım polio sekeli ortapedi den %40 sürekli raporum mevcut

genel tanı koroner arter hastalığı koroner angiografi + stent p700810 selektif koroner anjiografi +700921 perkütan translüminal koroner artere direkt stent kag+aynı seansta rca ya başarılı primer pkg uygulaması

diğer tanılar

1-sol alt ext.polio sekeli orta tip (çocuk felci)
2-sol böbrek anatomik pozisyonunda izlenmedi (sol böbreğim çalışmıyor gelişmemiş)
3-l25.9 kronik iskemik kalp hastalığı
4-l10 esansiyel primer hipertansiyon
5-l25.0 aterosklerotik kardiyovasküler hastalık
6-e78.4 hiperlipidemi diğer
7-k29.7 gastrit
8-bel fıtığı
9-kbb işitme kaybı
ayrıca belfıtığı ortapedi içerisindemi değerlendiriliyor yoksa belfıtığı için ayrı bir bölüm almalımıyım hangi bölüm olmalı
Gececi01 Balthazard Hesaplama Programı & Sağlık Rapor Oranı Hesapla bu linkteki kutucukları hafif oran vererek doldurup hesaplama yapabilirsiniz. ama gerçek sonuç için heyete girip doktor karşısında olmalısınız ki onlar oranları belirlesin. Ayrıca benim de bel fıtığımdan özür oranım var Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon bölümüne de başvuru yapmalısınız raporumda açıklama kısmında "Lomber disk hernisi.L5-S1 seviyesinde diskal taşma, L4-5 seviyesinde protrüzyon mevcuttur. Poliomyelit sekeli .Ayağa kalkabiliyor, kısa mesafe yürüyor fakat eğim, yükselti, basamaklar ve uzun mesafede zorluk çekiyor. Sağ bacakta 5 cm kısalık ve sağ bacak ve baldırda artrofi mevcut.Lomber disk hernisi (8)" sağ bacağımda da polio sekeli çocuk felci olduğundan onu da yazmışlar. yani hem nöroloji bölümünde yazıyor hem de fizik tedavi bölümünde yazıyor. ama polio sekeli özür oranımı nöroloji yazmış. ama fizik tedavi de açıklama yapmış. sadece bel fıtığından 8 puan vermiş. benim engelli rapor oranım %41 (polio sekeli, bel fıtığı, bronşiektazi)
E devlette gözüküyor mu RAPOR?
Gözüküyorsa doğruca bayiye gidip anlaşmanız gerekiyor. Beğendiğiniz model ve marka varsa.
Çok teşekkür ederim. evet e devlette raporum görünüyor. 2021 yılından itibaren alınan raporlar e devlette görünüyor. çoğaltarak kurumlara ibraz ediyorum. şuanda kendi aracımız var eşim kullanıyor. onu satınca alayım B sürücü ehliyetimi de değiştirmem gerekiyor mu?

Kenan2121

Üye
Üye
Screenshot_20220208-153641_WhatsApp.jpg
b raporumu hesaplaya bilir miyiz

İsen Buga

Üye
Üye
bu sitede yukarıda hesap araçları var.. Oradan rapor hesaplama gir: kolay gelsin...

Melisa eren

Üye
Üye
Eğer amacınız ÖTV indirimli araç almak ise ve alacağınız aracı siz kullanacaksanız ÖTV indirimli araç alımında rapor oranının hiç bi önemi yok. Aracı kendisi kullanacak olanlar için raporda "özel donanımlı araç kullanır, h sınıfı ehliyet alır" yazması yeterli. Yok eğer aracı siz kullanmayacaksanız o zaman oranın %90 ve üzeri olması gerekmekte. Şuradan hesaplama yapabilirsiniz.
Nasıl yani ben araç alacağım ve bu aracı eşim kardeşim babam vs. Kullanamaz mi

Tekerlekli Sandalye