Raporumda çalışamaz yazıyor. Öğretmenlik yapamazmıyım?

Nikbinlik

Üye
Üye
Merhaba, raporumda çalışamaz yazıyor. Çalışmaya dair hiçbir ek açıklama yok. Absürd, yanlışlıkla verilmiş bir rapor. Fakat öğretmenlik yapmam gerekiyor. Bu durum çalışmama veya EKPSS'ye girmeme engel mi ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Herkesin her engellinin çalışacağı bir iş vardır. Ve raporda kişinin özür durumuna göre "çalışacağı" ve "çalıştırılamayacağı" alanlar yazar. Çalışamaz deyip kestirip atmakla olmaz. Sizin tam olarak engeliniz veya hastalığınız nedir? Sağlık raporunu ne zaman hangi amaçla aldınız?

hüseyin35

Üye
Üye
halil bey ben 2010 yılında %82 engelli raporu aldım ağır engelli hipertansiyon şizoaffektif bozukluk bipolar duygulanım bozukluğu şuan babamdan yetim maaşı almaktayım ben 2016 ekpss girebilirmiyim eşim bakım maaşı almakta raporda çalışamaz yazıyor

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Merhaba, raporumda çalışamaz yazıyor. Çalışmaya dair hiçbir ek açıklama yok. Absürd, yanlışlıkla verilmiş bir rapor. Fakat öğretmenlik yapmam gerekiyor. Bu durum çalışmama veya EKPSS'ye girmeme engel mi ?

Hocam raporunu yenile,
Ekpss'nin başvurularına bile daha aylar var.
Yeni raporun çıkarırken ilgili doktorlara çalışmak istediğini belirt. (Yardımcı olacaklarını umuyorum.)

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
halil bey ben 2010 yılında %82 engelli raporu aldım ağır engelli hipertansiyon şizoaffektif bozukluk bipolar duygulanım bozukluğu şuan babamdan yetim maaşı almaktayım ben 2016 ekpss girebilirmiyim eşim bakım maaşı almakta raporda çalışamaz yazıyor

Geçmiş olsun,
EKPSS'ye girebilirsiniz. Hatta atanırsınız da. Raporumun derecesi çok yüksek diyorsanız, durumu, yeni rapor alırken ilgili Psikiyatra söylersiniz. Size %'lik derece verirken hastalığınızın Tavan değeri yerine Taban değerinden bir derecelendirme yaparlar.
Saygılar..

Tekerlekli Sandalye