Raporun Süresi Doldu Yeni Rapor Verildikten Sonra Maaş Almaya Devam Edebilirmiyiz?

crazyss77

Üye
Üye
evde bakım maaşı alıyorum babamın rapor süresi doldu yeni çıkarttım mart 1 de yeni raporu gel al dediler her ayın 15 inde bakım maaşı alıyoruz 15 gün süre içinde yeni rapor ilgili merciğe yetişirmi acaba yine ayın 15 inde bakım parasını alabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Raporunuzun süresi dolmadan yenisi için müracatta bulunmuş olsaydınız maaşınız kesilmeden yeni raporu çıkartırdınız. Bu durumda mart maaşını alamayabilirsiniz 15 gün içinde yeni raporu işleme koyamayabilirler. Bulunduğunuz ildeki yoğunlukta bu konuda etkili olacaktır.

Süreli raporu olanlar bu konuda dikkatli olmalıdırlar rapor süreleri dolmadan yeni rapor için müracatta bulunulmalı raporun süresi dolmadığı için vermek istemeye billinir durumu izah etmeli maaşın kesilmemesi için bunun gerektiği yetkiliye mutlaka hatırlatılmalıdır.

crazyss77

Üye
Üye
evet süresi dolmadan gittim gülümse hanım ama oradaki çalışan bayan bana süresi dolmadan bilgisayar yeni raporu girmiyor dedi bende mecburen beklemek zorunda kaldım son gününü...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Evet malesefki hep bu sorun yaşanıyor dolayısıyla maaşlarda aksama sözkonusu oluyor. Daha öncede bahsettiğim gibi 15 gün içinde yetişmesi biraz zor gibi gözüksede bulunduğunuz ildeki yoğunlukla alakalı bir durum muhtemelen mart maaşı aksar nisandan itibaren maaşınızı almaya başlarsınız diye düşünüyorum.

crazyss77

Üye
Üye
gülümse hanım eğer 15 gün içinde yetişmesse bu yetişmeyen bakım maaşını yine alabilirmiyim ben acaba yoksa iğer aya mı yansır yoksa alamadığım o ay geçersizmi sayılır acaba bilgilendirirseniz çok sevinirim saygılarımla

crazyss77

Üye
Üye
Süresi Dolan Raporu Yenileyince Ödenmeyen Bakım Maaşını Alabilirmiyiz

arkadaşlar benim babamın rapor süresi dolmuştu mart ayının 1 de raporu yenileyip yetkili merceğe elden teslim ettim her ayın 15 inde bursa bakım maaşları yatıyor 15 gün içinde bu bakım maaşını ben alabilirmiyim yada alamassam alamadığım o ayki maaşı tekrardan daha sonra alabilirmiyim yada o ayki maaş geçersizmi kalıyor saygılarımla

gülümse_hayata

Üye
Üye
Merhaba 15 gün içinde yeni raporu işleme koyarlarmı bunu bilemeyiz. Bulunduğunuz ildeki yoğunluk bu durumda etkili olacaktır. Rapor süresi dolduğundan dolayı maaş kesildiyse tekrar eve gelip bir inceleme yapabilirler. Bunun akabinde şartlar uygunsa maaşı tekrar ödemeye başlarlar fakat bu süreç dediğim gibi bulunduğunuz ille alakalı bir durum. Evde bakım maaşında geriye dönük ödeme yapılmamaktadır maaş kesilmiş yada durdurulmuş ise işlemler tamamlandığı zaman kaldığı yerden devam eder geçmişte kalan aylar günler ödenmez.

Tekerlekli Sandalye