Refakat izni bitiminde tekrar izin alınabilirmi?

galipcanohde

Üye
Üye
merhaba. ben engelli oğlum ile ilgili yönetmelikte belirtilen toplam 6 aylık refakat iznini kullandın. refakat izni bitti. fakat hastalık devam ediyor. tekrar rapor alabilirim. bu durumda refakata devam edebilmek için ne yapabilirim.

İsen Buga

Üye
Üye
birkaç gün işyerinde çalışırsınız sonra tekrar rapor alabilirsiniz diyorum. Ancak çalışma koşulları konusunda net bilgim yok. Bir yıl içinde birden fazla refakat raporu alabilecek misiniz? Asıl sorun burada...

galipcanohde

Üye
Üye
yönetmelik aynı kişi ve hastalıkla ilgili refakat izninin süresi 6 aydan fazla olmaz diyor. ama hastalık devam ediyor. tekrar rapor alıp refakat iznine devam edebilirmiyim

İsen Buga

Üye
Üye
3+3 aylık refekat izine tabiisiniz ancak hastalıkd evam ettiğinde ücretli refekat izine ayrılabileceğinizi sanmıyorum. HAstalığın devamında ne olacağı konusunda net bilgi yok ancak ücretsiz izine ayrılabilirsiniz. Buda memuriyet hayatınızda bir defa yapılıyor ve en çok 2 yıl sürüyor.

galipcanohde

Üye
Üye
sigorta ve sosyal haklar emeklilik süresi çalışıyormu ?

İsen Buga

Üye
Üye
İşte bu konuda kopma varmı bilmiyorum: bildiğim şu: bir kısmında dondurulma -durdurulma- işlemleri oluyor; Sigorta deevam eder diğeri durdurulur. Bir araştırmak lazım yine de.

galipcanohde

Üye
Üye
evet bende araştırayım.

Tekerlekli Sandalye