Refleksoloji’nin Kas Hastalıklarına Etkisi

papatya83

Üye
Üye
Tıpta çaresi olmayan bir hastalıkla karşılaştığımız zaman alternatif tedavilere yöneliriz. Kas hastalığının da tedavisi olmadığı gibi, sürekli ilerleyip sabit durumunu muhafaza edemediği için ben de dâhil birçok hastayı bile bile lades dedirtecek yollara sürüklüyor.
Kas hastalıklarında eksik olan enzimi refleksoloji denilen, özellikle ayakaltından yapılan masajın veremeyeceğini biliyordum. Ancak destekleyici olabileceğini düşünerek, en zor günlerimden birinde her şeye rağmen denemeye karar verdim.
Üyelik ücreti altında alınan bir ödeme sonrasında, seans başına yapılan ödemeler şeklinde uygulanıyordu. Esat Başaran ve Halil Tabur isimli refleksoloji alanında adını duyuran kişilerin refleksolojinin mutlaka bana katkısının olacağını söylemeleri üzerine, Ankara’daki merkezlerinde refleksoloji uygulamasına başladım. 8 seans gibi bir sürede yani 2 ayda etkisini göreceğim söylenirken, 6 ay boyunca düzenli olarak refleksoloji uygulatmama rağmen sonuç sıfır.
Üstelik ben bir kas hastası olarak fayda göremezken, diğer hastalık gruplarından kişilerle iletişimimde onların da herhangi bir yarar göremediklerini öğrendim.
Genetik hastalıkta bu yöntemlerin işe aramayacağını bilerek, az da olsa destekler umuduyla başlamış olduğum yöntem, maddi ve manevi kayıp dışında hiçbir işe yaramadı.
Ben bu uygulamayı 4 yıl öncesi uygulatıp, sonuçlarını paylaşmaya çalışmıştım. Hâlâ refleksolojinin yararının olabileceğini düşünen kas hastalarının bir kere daha düşünmesi için deneyimlerimi tekrar paylaşmakta yarar buldum.

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
................. 8 seans gibi bir sürede yani 2 ayda etkisini göreceğim söylenirken, 6 ay boyunca düzenli olarak refleksoloji uygulatmama rağmen sonuç sıfır.
Üstelik ben bir kas hastası olarak fayda göremezken, diğer hastalık gruplarından kişilerle iletişimimde onların da herhangi bir yarar göremediklerini öğrendim..YANİ benimde diyeceğim odurki o dediğiniz REFLEKSOLOJİNİN felan bi yararı olmazz bu hastalığa ben başka bilmem ;İLLADA SPOR SPOR diyorum Bİ.. DE KİLO ALMAMAYA özen gösterelim ;tabi bunu derkende her bünya bir değildir..MESELA ÇİKOLATA yemeyin:)....vücuda zararlı..

Tekerlekli Sandalye