Rehabilitasyon Merkezi'nde sınıf açılışı

gülümse_hayata

Üye
Üye
Van'da 6 yıldır faaliyet gösteren ve 200 zihinsel, bedensel ve işitme engelli öğrenciye hizmet veren Özel Özgüven Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde bir öğretmen ve hayırsever bir iş adamı tarafından dizayn edilen 2 sınıfın açılış töreni düzenlendi.

Düzenlenen açılış törenine, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu, hayırsever iş adamı Kasım Ertürk, öğretmen Aysel Alp, rehabilitasyon merkezi yöneticileri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Sınıfların açılışında kısa bir konuşma yapan Kandaşoğlu, engelli çocuklara yönelik yapılan çalışmaların sürekli olması gerektiğini söyledi. Açılışın çok önemli olduğunu ifade eden Zahir Kandaşoğlu, "Biz her zaman bu çocukların yanında olmalıyız. Hatta bu çocukların ailelerinin de yanında olmalıyız. Onlara destek ve moral vermeliyiz. Bu çocuklar bizim. Van'da herkes bir şeyler yapmak zorundadır. Van hepimizindir. Van'ı layık olduğu yere taşımalıyız. Bugün de bu sınıfı dizayn eden hayırsever iş adamımı ve öğretmenize teşekkür ediyorum. Diğer iş adamlarına örnek olsun" dedi.

Yapılan konuşmadan sonra kesilen kurdelenin ardından Kandaşoğlu ve beraberindekiler sınıfı gezdi. Sınıf ortasında bulunan masa etrafındaki sandalyeleri göre Kandaşoğlu, hemen oturarak espri yaptı. Sandalyelerinin sağlam olup olmadığını soran Kandaşoğlu "Allah geçinden versin ama belli olmaz biz de yarın engelli olabiliriz" diyerek sınıftan ayrıldı. İkinci sınıfında açılışı yapıldıktan sonra hazırlanan yaş pasta kesilerek davetlilere ikram edildi.

Daha sonra rehabilitasyon merkezinde çalışan 2 stajyer öğretmen mini bir skeç sergilediler. Programın sonunda ise Kandaşoğlu, sınıfların dizaynını yaptıran hayırsever iş adamı ve maaşı ile katkı sağlayan öğretmene rehabilitasyon merkezi yöneticileri tarafından yaptırılan plaketlerini verdi.

Haber Fx

Tekerlekli Sandalye