Rekabetin kralı havuzda !..

gülümse_hayata

Üye
Üye
Ankara'da yaşayan görme engelli yüzücü kardeşler, havuzda birbirleriyle rekabet ederek uluslararası müsabakalarda Türkiye'yi temsil etmeye hazırlanıyor...

Görme engelliler yüzme milli takımıyla birlikte Ankara'da kamp yapan Hüseyin Çırakoğlu (19) ve Yakup Çırakoğlu (16) kardeşler, günlük yaşamlarında birbirlerine destek olsalar da havuzda rakip konumundalar.

Geçen yıl birlikte ABD'nin San Antonio kentinde uluslararası müsabakaya katılan kardeşlerden Hüseyin Çırakoğlu yaptığı açıklamada, yüzmeye 4 yıl önce başladığını söyledi.

Akraba evliliğine bağlı olarak görme yetilerinin zamanla azaldığını ifade eden Çırakoğlu, şöyle konuştu:
''Hedefimde her sporcuda olduğu gibi olimpiyatlarda ülkemi temsil etmek var. ABD'deki turnuvada barajı geçerek dünya şampiyonasında yüzdüm. 50, 100 ve 400 metre serbest, 200 metre karışık, 100 metre kurbağalama ve 100 metre sırtüstünde yüzüyorum. Her kategoride barajı geçerek Avrupa şampiyonasında final yüzerek ilk 5'e girmek istiyorum. Antalya'da nisan ayında düzenlenecek Dünya oyunlarında da final yüzmek istiyorum. Daha sonra da 2012 Londra Olimpiyatlarına katılmayı hedefliyorum.''

-''RAKİBİZ VE HIRS YAPIYORUZ''-
Çalışmalarını kardeşi Yakup ile birlikte gerçekleştirdiğini anlatan Hüseyin, ''Kardeşimle aramızda iyi bir rekabet var. Birlikte yüzmek güzel. Birbirimizi destekliyoruz. Bu da güç sağlıyor. Aynı zamanda rakibiz ve hırs yapıyoruz. Olimpiyatlarda da birlikte yüzmek istiyoruz'' diye konuştu.

''Sporda iyi olan kazanır'' diyen Hüseyin, ''Geçildiğim zaman bilerek bırakıyorum. Kürsüye çıksın ve madalya heyecanı yaşasın istiyorum. Yüzerken kardeşime yol veriyorum'' diyerek Yakup'tan daha iyi olduğunu esprili bir ifadeyle dile getirdi.

-YAKUP: ''AĞABEYİMİN YOLUNDAN GİTMEYECEĞİM''-
Kardeşlerin küçüğü olan Yakup Çırakoğlu da yüzmeye ağabeyinin kendisinden daha tecrübeli olduğunu dile getirdi.

''Artık ağabeyimi geçebiliyorum'' diyen Yakup, şunları söyledi: ''Antrenmanlara birlikte gelip gidiyoruz. Yüzerken bir birimize rakip oluyoruz. Olimpiyatlarda Türkiye birlikte temsil etmek isterim. Bu sene olimpiyat barajını aşmak istiyorum. Barajı geçersek olimpiyatlarda birlikte yüzeceğiz. Ağabeyimle rakibiz. Kendisinden daha iyi yüzmek istiyorum. Çünkü bu bir spordur. Ama ağabeyim bana ev ortamında ve antrenmanda çok destek veriyor.''

Ağabeyinden daha iyi olduğunu anlatmak isteyen Yakup, ''Ağabeyimin yolundan gitmeyeceğim. Onu geçmek istiyorum. Kendime güveniyorum. O benim peşimden gelsin. Ağabeyimde yol verecek göz yok. Ben mücadelemle geçiyorum'' diyerek ağabeyine yanıt verdi.

ajansspor.com

Tekerlekli Sandalye