Renkler Herkes İçindir.!

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
5959.jpg

Altı Nokta Körler Derneği, Jotun Boya birlikte çok renkli ve hayırlı bir projeye imza atıyor.. Çok basit bir ‘’application’’ indirip cep telefonlarına yüklemekle, görme engelliler renkleri ayırt edebilecek ve hayatları kolaylaşacak..

Bu projeyle ilgili dikkat çekici bir video sosyal paylaşım sitelerinde gösterilecek.. Bu video her tıklandığında Altı Nokta Körler Derneği bir görme engelli vatandaşa daha bu uygulamayı ücretsiz verecek.. Türkiye'de tam 700.000 görme engelli vatandaş bulunuyor.

Bu kişilerin neredeyse 500.000 binden fazlası sonradan görme yeteneğini yitiren yani önceden renkleri bilen kişiler.. Görme engelli kişiler için renkleri ayırt edebilen bazı cihazlar üretilmiş olsa da çok pahalılar..

Günlük hayatlarında onlara renkleri ayırt ettirebilecek ve ekonomik olan bir uygulama bulunmuyor.. İşte çözüm; Jotun Boya sponsorluğunda Altı Nokta Körler Derneği, görme engelli vatandaşlara ücretsiz olarak bu uygulamayı verecek..

F

Fırtına

Guest
Günün en iyi haberi.!

5958.jpg

Dipnot.. tv reklam yazarı Eren Alphan ilginç bir kampanyaya dikkat çekiyor.

Bu işi görünce önce "görme engelli bir insanın ne renk giydiğini görmekten daha önemli problemleri var, bunun mu peşine düştün ey Jotun.." dedim.

Doğrudur, renkleri göremeyip giyinememek bir körün hayatta karşılaştığı engellerden sadece biri ve belki de en küçüğü ama yine de benim günlük hayatımda karşılaştığım engellerle karşılaştırılamayacak kadar büyük..

Eminim bu yazılımın benim şu an akıl edemeyeceğim farklı farklı kullanım alanları olacaktır bir görme engelli için.. Ben akıl edemem çünkü onların gözünden bakamam hayata.. Ama sadece giyinirken bile hayatlarını kolaylaştıracaksa neden olmasın.. İnsanlarlar bu kolaylıktan neden mahrum kalsın.? Hele ki yapacağımız tek şey orada burada videoyu paylaşmak ve insanların seyretmesini sağlamaksa..

Kedi videosu bile paylaşıyoruz bence bunu da yaparız.!!!

Ayrıca Murat Demirok'un son lafı çok yerine oturdu; "İyi ki varsınız, biz de varız.." Bu ülkede bir çok engelli ve bir çok insan yokmuş gibi yapıyoruz.. Bu sefer yoklarmış gibi yapmayalım.!!!

Bu filmi izleyerek bir görme engellinin hayatına renkleri katabilirsiniz.

Bu film her izlendiğinde bir görme engelli çevresindeki renkleri öğrenebileceğimiz özel bir yazılıma ücretsiz kavuşuyor.. Jotun Boya'nın desteği sayesinde siz de onlardan birine renkleri armağan edebilirsiniz.. Derneğin İstanbul şube başkanı Murat Demirok'un da filmde dediği gibi; "Lütfen bu filmi paylaşın, daha fazla insan duysun, daha fazla insan bu imkandan yararlansın..''

F

Fırtına

Guest
Renkler herkes içindir.!

filmi izleyerek bir görme engellinin hayatına renkleri katabilirsiniz.. bu film her izlendiğinde bir görme engelli çevresindeki renkleri öğrenebileceği özel bir yazılıma ücretsiz kavuşuyor.. juton boyanın desteği sayesinde sizde onlardan birine renkleri armağan edebilirsiniz.. derneğin istanbul şube başkanı Murat Demirok'un da filmde dediği gibi; lütfen bu filmi paylaşın, daha fazla insan duysun, daha fazla insan bu imkandan yararlansın..''

filmi izle..

F

Fırtına

Guest
anlamlı bir proje................destekliyorum ve emeği geçen insanlara teşekkür ediyorum.. tüm arkadaşlarıma duyurmak adına; facebook sayfamda paylaştım.. filmi bugün en az 5-6 kez izledim.. tüm insanları duyarlı olmaya davet ediyorum ve filmi günde bir kez izleyin diyorum..

F

Fırtına

Guest
Renkler Herkes İçindir Renk Uygulaması.!

6213.jpg

Altı Nokta Körler Derneği, Jotun Boya birlikte çok renkli ve nitelikli bir projeye imza attı.

Görme engellilerin, cep telefonlarına yüklenecek bir uygulamayla, renkleri ayırt edebilecekleri ve hayatlarının kolaylaşacağı kampanyaya ‘’Start’’ verildi. Bir basın toplantısıyla tanıtılan bu kampanya çerçevesinde bu projeyle ilgili dikkat çekici bir video sosyal paylaşım sitelerinde gösteriliyor. renklerherkesicindir.com isimli Internet sitesinde yer alan olan bu video, her izlendiğinde Altı Nokta Körler Derneği bir görme engelli vatandaşımıza daha bu uygulamayı ücretsiz veriyor.

Renkler Herkes İçindir renk uygulaması;

Ülkemizde tam 700.000 görme engelli vatandaşımız var. Bu kişilerin neredeyse 500.000 binden fazlası sonradan görme yeteneğini yitiren yani önceden renkleri bilen kişiler.. Görme engelli kişiler için renkleri ayırt edebilen bazı cihazlar üretilmiş olsa da çok pahalılar.. Günlük hayatlarında onlara renkleri ayırt ettirebilecek ve ekonomik olan bir uygulama bulunmuyor.

İşte çözüm; Jotun Boya sponsorluğunda Altı Nokta Körler Derneği, görme engelli vatandaşlara ücretsiz olarak bu uygulamayı veriyor.

F

Fırtına

Guest
Yardımcı yazılım sayesinde hayat onlar için biraz daha kolay oluyor

Altı nokta körler derneğinden görme özürlüler için ''yardımcı yazılımı..'' sayesinde hayat onlar için biraz daha kolay oluyor.

Kimisi doğuştan kimisi de sonradan geçirdiği hastalık veya kaza sonucu görme yetilerini yitirmiş insanlar, Hayat en çok görme özürlü insanlar için zor geçer.. Altı nokta körler derneği de hayatlarını kolaylaştırmak için yapmış olduğu çalışmaların sonucu başlattığı kampanyayla görme özürlülerin hayatını kolaylaştırmak uğruna çalışmalarına devam ediyor.

Filmi izlemek ister misin.?!

Tekerlekli Sandalye