Resmen haklarımız elimizden alınıyor

ferhan

Üye
Üye
Yani ben yıllar önce 4 hastane gezip zor bela oğluma %99 engelli raporu almışım. Neden bana bize ve bizim gibilere neden nedennn eziyet etmek istiyorlar. Şimdi yeniden herşeyi başa sarıyorlar. Sosyal hizmetleri aradım şuan yeni rapor istediklerini söylemedi. Ama pazartesi tekrar ara dediler bana tam bilgi verecekler. Lâkin sosyal yardımlaşma sıkıntı çıkaracak büyük ihtimalle ya yeni rapor ya vasi isteyecek. Hastaneden randevu almak neredeyse imkansız. Ki randevu alsakki ne olacak oğlum cp hastasi epilepsi bide skolyoz çıktı ama yinede ağır engelli veremeyecekler.Alsınlar onların olsun engelli maaşlarıda lazım değil şimdi sosyal yardım kesileceği için elektrik yardımıda kesilecek. Sağolsun bizim devlet.

SM-J610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

kaptan tito

Üye
Üye
slm

oglunuz 18 yaşını girdiyse vasi kararı isterler.vasi kararında süresiz raporunuz iptal olmuyor. gecerliliği devam eder.

mahkeme sizi hastaneye sevk eder vasi kararına uygunmu sorar (güncel ister)hastanede sadece nöroloji ve piskyatri bakar cocugun vasi kararı uygunsa mahkemeye gönderirler.vasi kararı için randevu almanız gerek yok. saglık kurulu aynı gün yazar gönderir heyete bile girmessiniz .bu rapor sadece vasi tayini gerekirmi gerkmezmi prosedürüdür.sizin rapor iptal olmaz bende bu ay cıkardım .sadece mahkemeye yazı gönderdiler babası vasi olabilir.bu vasi kararı her yerde lazım oalcaktır .bir defaya mahsus cıkarılır.

elinizdeki süresiz rapordak kesinlikle iptal olmuyor.

ferhan

Üye
Üye
slm

oglunuz 18 yaşını girdiyse vasi kararı isterler.vasi kararında süresiz raporunuz iptal olmuyor. gecerliliği devam eder.

mahkeme sizi hastaneye sevk eder vasi kararına uygunmu sorar (güncel ister)hastanede sadece nöroloji ve piskyatri bakar cocugun vasi kararı uygunsa mahkemeye gönderirler.vasi kararı için randevu almanız gerek yok. saglık kurulu aynı gün yazar gönderir heyete bile girmessiniz .bu rapor sadece vasi tayini gerekirmi gerkmezmi prosedürüdür.sizin rapor iptal olmaz bende bu ay cıkardım .sadece mahkemeye yazı gönderdiler babası vasi olabilir.bu vasi kararı her yerde lazım oalcaktır .bir defaya mahsus cıkarılır.

elinizdeki süresiz rapordak kesinlikle iptal olmuyor.
Yorumunuz için çok teşekkür ederim ama bugün sosyal hizmetleride arayıp sorduğumda sağlık bakanlığından yazı gelmiş 18 yaşına girdiğinde yeni rapor çıkarmamız gerektiğini söyledi. Yani yeni yasaya göre sürekli olan raporumuz direk çöp oluyor ne yazıkki. Keşke sizin dediğiniz gibi olsaydı keşkeeeee

kaptan tito

Üye
Üye
bende sordum aylar önce o cıkan yasa süresizleri etkilemiyor süresiz raporlar yenilenmesine gerek yok geçerliliği devam ediyor dendi.

sadece 2022 maaşı alanlar 18 yaşına girdiği için isteniyor.

engelli raporun diğer kullandığın tüm haKlarda geçerlidir.

benim oğlum 2022 maaşı almadığı için ben değiştirmedim ve diğer tüm haklardan faydalanıyor.sosyal hizmetler ve sağlık kuruluna sordum raporu gösterdim

uluslararası engelli veri bankasına baktılar oğlumun raporu kayıtlı gecerlidir dediler.eski raporların veri bankasında kaydı olmayanlar yenileniyor dedi.

kaptan tito

Üye
Üye
evet ve süresiz olduğu için dediler.birde uluslararası engelli veri bankasına kayıtlıymış benim oğlumun raporu hastane kayıt etmiş.hiç bir sorun yok

kaptan tito

Üye
Üye
e nabızda gözüküyor

saglık kuruluna( uluslarası engelli veri bankasına) hemen ona bakar kayıtlımı diye

sosyal hizmetlere

kaptan tito

Üye
Üye
raporu aldığınız hastanenin sağlık kurlunu arayın onlara bilgi verin yardımcı olacaklardır.çözüm noktası sağlık kurulu

ferhan

Üye
Üye
raporu aldığınız hastanenin sağlık kurlunu arayın onlara bilgi verin yardımcı olacaklardır.çözüm noktası sağlık kurulu
Sağlık kurulunu aradım bana biz 2014 ten itibaren yapıyoruz 2010 çok eski olduğu için yapmıyoruz diyor. İl sağlık müdürlüğünü aradım sosyal hizmetler rapor istiyor oğlumun raporu sürekli dedim raporunuz sürekli ise istememesi lazım diyor anlamadım bu işten birşey valla

kaptan tito

Üye
Üye
aynen süresizlerde sıkıntı yok
bir yerde yanlışlık var
sosyal hizmetlerde yeni başlayan biri yada yeterli bilgi sahibi olmayan biriyle görüştünüz yada yanlış bilgi aktardınız.belki vasi kararı istedi .vasi kararı için mahkemeye gitmeniz gerek mahkeme rapor ister (güncel) mahkeme üstyazı yazar hastaneye vasi gereklimi değilmi diye hastanede nöroloji ve piskyatri doktoru bakar cocuga aynı gün içerisinde mahkemeye sonucu gönderir size vermezler vasi gerkli veye gerekmez diye hakimde cocugun dosyasına koyar .olay bu saglık raporu gecerliliğini korur süresiz oldugundan.daha nasıl anlatayım :))))))))

ferhan

Üye
Üye
bir yerde yanlışlık var
sosyal hizmetlerde yeni başlayan biri yada yeterli bilgi sahibi olmayan biriyle görüştünüz yada yanlış bilgi aktardınız.belki vasi kararı istedi .vasi kararı için mahkemeye gitmeniz gerek mahkeme rapor ister (güncel) mahkeme üstyazı yazar hastaneye vasi gereklimi değilmi diye hastanede nöroloji ve piskyatri doktoru bakar cocuga aynı gün içerisinde mahkemeye sonucu gönderir size vermezler vasi gerkli veye gerekmez diye hakimde cocugun dosyasına koyar .olay bu saglık raporu gecerliliğini korur süresiz oldugundan.daha nasıl anlatayım :))))))))
Hayır siz çok iyi anlatıyorsunuz ve bende inşallah sizin dediğiniz gibi olur diyorum bizim durumumuzun. Sosyal hizmetlerdeki görevli oranın 12 senelik çalışanı ilk başvuru yaptığım dönemlerden tanıyorum kendisini fakat yeterli bilgi sahibi değil belkide öyle düşünüyorum gidip birebir görüşecem kendisiyle. Vasi kararı istemedi. Çok teşekkür ederim.

ferhan

Üye
Üye
bir yerde yanlışlık var
Mahkeme yeni rapormu ister vasilik için.

kaptan tito

Üye
Üye
mahkeme seni hastaneye sevk eder bu cocuga vasilik gereklimi diye.

sevk ettiği hastanenin saglık kuruluna gideceksiniz mahkemenin verdiği evrakla saglık kurulu sizi nöroloji ve piskiyatriye yönlendirecek cıkan sonucu mahkemeye gönderecek.

lütefen sağlık raporuyla karıştırmayalım bunu saglık raporu yenileme değildir.

hakim güncel evrak ister hakimin istediği rapor vasilik içindir.doktorlarda zaten vasi gerekli veya değildir der oran vermez.

hakim bu evrağa göre vasi tayin eder evrağıda cocuğun dosyanın içince koyar

bunun engelli saglık raporuyla ilgisi yok hakim senin raporu dikkate almaz

akli melakeleri yerindemi ,değilmi onu ister hakim

Tekerlekli Sandalye