Sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı araç kullanablir ne demek

Kelepce02

Üye
Üye
Bana kim yardımcı olabilir engel raporm olmamasına ragmen sag 3-4-5 parmak olmadıgından dolayı ehliyet degiştirmede bana engel b ehliyeti çıktı sadece ototmatik vites özel tedribatlı araç kullanbilir diye bayilere gittiğimde baştan 1-2 parmak oldugundan dolayı ötvden faydalanamazsınız dediler peki ben nasıl bir araç kullanacam aldıgım her araxa özel tedribatı nerden bulacam mantıken soruyom size raporumda bu bana veriler kodlar sag müdürlüğün 10.02-35.03-40.11-78-102-47 bu kodla arac alabilirsin diyor vergi dairesi bu kodlar sadece direksiyonda oldugu için 10.04 kodu olmazsa arac alamazsın diyorlar özel tedribat vites debraj gaz bunlardır senn kod bi işe yaramaz dediler neyapacagımı şasırdım
Rapora göre evet alabiliyorsunuz özel tertibatlı araç kullanablir yazmasi yeterli
Malesef özel tedribat yeterli olmuyor 10.04 kodu istyr vergi dairesi
10.04 kodu uygun degil sana diyr ben verecegim kodu verdim bunla alman gerek diyor müdürlük neyapacam anlamadm gitti
Bana kim yardımcı olabilir engel raporm olmamasına ragmen sag 3-4-5 parmak olmadıgından dolayı ehliyet degiştirmede bana engel b ehliyeti çıktı sadece ototmatik vites özel tedribatlı araç kullanbilir diye bayilere gittiğimde baştan 1-2 parmak oldugundan dolayı ötvden faydalanamazsınız dediler peki ben nasıl bir araç kullanacam aldıgım her araxa özel tedribatı nerden bulacam mantıken soruyom size raporumda bu bana veriler kodlar sag müdürlüğün 10.02-35.03-40.11-

Son düzenleme:

İsen Buga

Üye
Üye
Bana da verdiler özel tertibat. Ama yine de ÖTV muafiyet hakkım da yok.
Saçma ama her gelen kafasına göre almasın diye özelge konuldu..

el_turko

Üye
Üye
Bana kim yardımcı olabilir engel raporm olmamasına ragmen sag 3-4-5 parmak olmadıgından dolayı ehliyet degiştirmede bana engel b ehliyeti çıktı sadece ototmatik vites özel tedribatlı araç kullanbilir diye bayilere gittiğimde baştan 1-2 parmak oldugundan dolayı ötvden faydalanamazsınız dediler peki ben nasıl bir araç kullanacam aldıgım her araxa özel tedribatı nerden bulacam mantıken soruyom size raporumda bu bana veriler kodlar sag müdürlüğün 10.02-35.03-40.11-78-102-47 bu kodla arac alabilirsin diyor vergi dairesi bu kodlar sadece direksiyonda oldugu için 10.04 kodu olmazsa arac alamazsın diyorlar özel tedribat vites debraj gaz bunlardır senn kod bi işe yaramaz dediler neyapacagımı şasırdım

Malesef özel tedribat yeterli olmuyor 10.04 kodu istyr vergi dairesi
10.04 kodu uygun degil sana diyr ben verecegim kodu verdim bunla alman gerek diyor müdürlük neyapacam anlamadm gitti
Bana kim yardımcı olabilir engel raporm olmamasına ragmen sag 3-4-5 parmak olmadıgından dolayı ehliyet degiştirmede bana engel b ehliyeti çıktı sadece ototmatik vites özel tedribatlı araç kullanbilir diye bayilere gittiğimde baştan 1-2 parmak oldugundan dolayı ötvden faydalanamazsınız dediler peki ben nasıl bir araç kullanacam aldıgım her araxa özel tedribatı nerden bulacam mantıken soruyom size raporumda bu bana veriler kodlar sag müdürlüğün 10.02-35.03-40.11-
Ehliyetimde 35.03 40.11 10.04 kodları yazılı, bu durumda otv muafiyeti oluyor mu acaba. Siz arastirmissiniz, biliyor musunuz?

ibrahimcan29

Üye
Üye
merhabalar benim yüzde 40 engelim var becker müsküler distrofi hastasıyım Sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı araç kullanabilir bu açıklama şartmış bayiye gittim öyle dediler evet bu şart 2019 da gelmiş doğru BEN bu açıklamayı yazdırabilmek için sağlık kuruluna gittim benim engelli sınıfıma kronik işaretlemişler ama ortapedik işaretli değil bu açıklamaya yazabilmek için ortapedik sınıfından engelli olmaznız gerekiyor dediler bu açıklamayı yazamıyoruz onun dışında böyle bişey varmı cidden
Eğer varsa itaraz edip ortapedik sınıfından raporuma işaretlemeleri için söylesem yardımcı olurlarmı

Tekerlekli Sandalye