Sağ ayak amputasyon ÖTV yararlanır mı?

ylmzbykkr

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba sağ ayak bilek üstü 4 cm kadar amputasyon acaba ÖTV indiriminden yararlana bilirmiyim ?

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, sağ bacak engelliler ÖTV indirimden faydalanıyor. Dolayısıyla sizde faydalanırsınız. Ancak alacağınız araç özel tertibatlı olması lazım. Gaz pedalı sol ayağa aktarılmış donanıma sahip araç alacaksınız. Ancak size tavsiyem rapor için başvururken otomatik vites araç kullanır ibaresini ekletmeye çalışın. Daha doğrusu raporda "özel tertibatlı otomatik vitesli araç kullanır" yazarlarsa sizin için daha iyi olur. Aracı daha rahat kullanabilirsiniz. Gerçi şimdi o dediğim ibareler yerine o ibarelere denk gelen kod yazılıyor.

Bu arada elinizde rapor varmı bilmiyorum ama. Geçenlerde 2003 yılında alınmış raporla sizin gibi sağ bacaktan engelli bir arkadaşım (raporda hiç bu ibareler yokken) ÖTV indirimli araç alabildi. 3-4 bayiye gitmiş hepsi ibare gerekli alamzsın demişsin sonunda bir wosvagen bayisi kabul etmiş. Oda tertibat işini yapan bir firmaya gidip gaz pedalını sola aktaran bir aparat yaptırmış. Maliyede sorun çıkarmamış. Şimdi arabası kapısının önünde. :)

ylmzbykkr

Üye
Üye
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, kaza geçireli 20 gün oldu henüz dikişlerimi de aldırmadım ben bıraz aceleci davranıyorum :)

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye