Sağ ayak Ampute Özel tertibatlı araba almam şartmı

can2626

Üye
Üye
Sağ ayak ampute ( topuk hariç ayak tarak kemikleri ve parmaklar ) H sınıfı Ehliyete henüz başvurmadım. Sağ alt ekstremite amputelerinde özel tertibatlı araç isteniyormu yoksa sadece otamatik vites araç yeterlimi ? H sınıfı ile alınan otamatik vites araçları aile fertleri kullanabiliyormu ? Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Teşekürler

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Bildiğim kadarıyla raporda h sınıfı ehliyet alır, ÖZEL DONANIMLI ARAÇ KULLANIR YAZMASI GEREKİYOR. Bunun dışında yararlanılmıyor.

supervisor03

Üye
Üye
arkadaşlar şuan ben 2. el bi araçla sadece otomotik vites olması şartıyla h sınıfı ehliyetimle kullanabilirken ve tüm aile fertleride kullanabilirken. yeni sıfır bi araç almak istediğimde özel tertibatlı kullanmak zorunda kalıyorum ne kadar saçma ya eğer ki 2. eli kullanıyorsam sıfırı da aynı şartlarda kullanabilmeliyim amaç burda biz engelli insanlara yardım etmek mi kanunlarla ve prosedürlerle yolumuza engel koymak mı. sol ayak engeli olan kardeşim bundan faydalanırken ve aileside buna yardımcı olabiliyorken neden sağ ayak engeli olan kardeşimiz bir takım kısıtlamalarla mücadele etmek zorunda kalsın..

Tekerlekli Sandalye