Sağ bacak engeli ile ötv indirimli otomatik araç alınabilir mi ?

platin

Üye
Üye
Merhaba, 2005 yılında trafik kazası sonucu omurgam kırıldı ve omurilik ezilmesi sonucu sag bacak ve ayagımda hareket kabiliyeti eksikligi olustu. Su an koşamıyorum ancak yavaş ve aksayarak da olsa yuruyebılıyorum. Sag ayagımı seri olarak hareket ettiremedıgımden otomatık vıteslı aracları sag ayak gaz, sol ayak fren olmak kaydıyla hasbel kader kullanabılıyorum. Sıze sorum şöyle; - duzenek degısımıyle h tıpı ehlıyet alma sansım varmı?- sol ayagımda problem olmadıgından, gaz pedalının sağ taraftan sol tarafa alınması yetkililer tarafından duzenek degısımı olarak kabul edılırmı ve bu pedal degısımı ötv indiriminden faydalanabilmemi saglarmı? Bu konudaki gorus ve onerılerınızı paylasırsanız cok sevırım, tesekkur ederim.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet hastaneden özel donanımlı araç alabilir ötv den yararlanabilir raporu alarak bu raporla araç alabilirsiniz, burda sizin nasıl bir donanıma ihtiyaç duyacağınızı ve nasıl bir aparat kullanmanız gerektiğini ancak doktorlar belirler. O yüzden rapor almanızı öneririm raporda gerekli ibareler yazılacaktır.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Gaz pedalının soldan sağa alınması "özel donanıma girer" Bu şekilde yaptırıp ÖTV indirimli araç alanlarda var.

Tekerlekli Sandalye