Sağ böbreğim çalışmıyormuş, beni nasıl etkileyecek?

yasminn

Üye
Üye
merhaba duyarlı arkadaşlarım,

malulen emeklilik için sevk edildiğim tıp fakültesinin nöroloji doktoru benden kan vermemi istedi. sonuç çıkınca doktora gösterdim ve inanılmaz bir şey oldu arkadaşlar. dr bana "hemen üroloji polikliğine git eğer çıkmışlarsa acile gir üroloğu bul. ürolog yoksa başka hastaneye git" dedi. bende sağlık raporu için olan bir saçmalık olduğunu ve nöroloji doktorunun beni başından atmaya çalıştığını düşünerek "bir sorun mu var" dedim. dr bana "sağ böbreğiniz çalışmıyor, eğer müdahale edilirse belki kurtarılabilir" dedi.

kaba olacağım ama mala döndüm. hissetmeyen, duymayan ama fiilen bir şeye benzeyen bir mal.

ben emekliliğim için gitmiştim oraya eğer sancım olupta gitseydim belki bu kadar etkilemezdi ama zaten yaşamımdaki en önemli
sorunu çözmeye çalışırken bu saçmalığın ortaya çıkması beni biraz yıprattı. ürolog tomografi istedi ve gördüklerini farklı değildi. pazartesi 9da gel ilaçlı tom. yapacağız dedi?

neler oluyor arkadaşlar? nerden çıktı bu böbrek? hayatımı nasıl etkileyecek.?

şimdiden çok çok teşekkürler

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam yasminn,

Benim güzel kardeşim hep mutlu, iyi haberlerini almak isterken şimdi gerçekten de bu sağ böbrek nereden çıktı ? Ama bu işte de vardır mutlaka bir hayır. Olumlu yönden bakacak olursak benim sağlık raporu alacak olan tüm arkadaşlara tavsiyem gerekli olduğunu düşünmeseler bile mümkün olan her bölüme görünmeleri yani deyim yerindeyse engelli raporu çıkartırken bir çeşit cek-up yaptırmaları.

Böbrek hastalıkları öylesine sessiz ve derinden ilerleyen bir çeşit ki inan bugüne kadar sayısız arkadaşım tek böbreğiyle yaşadığından bile habersizdi. Şimdi toparlanma zamanı kardeşim mutlaka doktorun dediklerini iyice dinle ve ne yapman gerekiyorsa önce onu yap. Yaşadığın bir şok ise evet kabul ediyorum ama sen artık yeterince güçlü bir kadınsın ve eminim bunun da üstesinden gelmeyi başaracaksın.

Malulen emekli olmayı ne kadar çok istediğini biliyorum hatta ben de en az senin kadar istiyorum kardeşim ama önce önemli olan sağlığın. Engelin bir yere kadar tamam kabullenebilirsin ama geriye kalan sağlığını korumak ve daha fazla hastalanmamak için elinden geleni yapmalısın.

Bunu aslında kendin kadar bu dünyanın en masum varlığına karşı da bir borcun olarak düşün ve önce sen yasminn. Sen iyi ol gerisi her şekilde gerçekleşecek zaten. Er ya da geç seni malulen emekli edecekler ve sana söz ben o günü bu satırlarda pastayla kutlamayı hayal ediyorum bile :)

En kısa zamanda acil şifalar dileklerimle,

yasminn

Üye
Üye
canımsın çok tatlısın. demek ki o kadar kötü bir şey değilmiş sen gülücükler falan attığına göre. ok yarın sabah gidiyorum ve büyük bir rahatlıkta ne isterlerse yapıyorum çünkü sen bir çok konuda uzmansın ve bu konuyu benim yaptığım kadar hayatımın en önemli gündemi yapmadın.. tşkler herşey için..

deli_sevdamsin34

Üye
Üye
slm lar yasmin hanım öncelıkle geçmiş olsun tek böbrek insanı hiç etkilemez ayrıca sen tedavını yaptır önemli birşey olduğunu sanmıyorum umarım tüm dilekleriniz gerçekleşir mübarek ramazan vesilesiyle sağlıcakla kalın :)

Tekerlekli Sandalye