Sağ brakiyal pleksus lezyonu var ÖTV indirimli araç alabilirmiyim?

meddari

Üye
Üye
Sağ brakiyal pleksus lezyonu engelim var, ÖTV indirimli araç alabilirmiyim?

Merhaba,

Benim sağ kolumda doğuştan sinir kaybı ve buna bağlı olarak, kolda kısalık-incelik, güç kaybı, his-hareket kaybı gibi etkiler bulunmaktadır.

Yaklaşık 1 ay önce devlet hastanesinden kurul raporumu aldım ve raporda "H SINIFI EHLİYET ALABİLİR VE MODİFİYE ARAÇ KULLANABİLİR" şeklinde yazı bulunmaktadır, ayrıca H sınıfı ehliyetimde "ÖZEL TERTİBATLI OTOMOBİL" şeklinde bir yazı bulunmaktadır.
Forumunuzu incelediğimde "özel tertibatlı araç kullanabilir" diye raporda belirtilmesi gerekiyor demişsiniz, aslında benim raporu aldığım devlet hastanesi de bunu demek istemiş ama farklı şekilde (MODİFİYE ARAÇ KULLANABİLİR şeklinde), bu durum, ötv indirimi için herhangi bir sorun teşkil eder mi?

Bir de elimde raporun aslından sadece bir tane var, ötv indirimi için raporun aslını verirsem incelendikten sonra rapor bana tekrar geri mi gönderilir yoksa o belge devlet tarafından saklanır mı?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, özel donanımlı araç kullanır, modifiye araç kullanır veya tertibatlı araç kullanır hepsi benzer ifadeler ve aynı anlama gelir. Siz ÖTV indirimli araç alabilirsiniz. Raporunuzda usulüne uygun düzenlenmiş zaten.
Raporun bir kaç nushasını çıkartabilirsiniz. Ya noterden yada raporu aldığınız hastanenin arşivinden 'aslı gibidir' kaşesi vurdurursanız elinizde raporun nüshası olur.

meddari

Üye
Üye
Hızlı cevabınız için teşekkürler, siteniz gerçekten de bizler için çok yararlı olmuş.

falken_42

Üye
Üye
merhabalar,internette ararken gördüm bu yazıyı ve üye oldum.okulumu bitirdikten sonra askerlik için müracat ettim ve sağlık kontrolünde,emg testi sonucunda "Sol Brakiyal Pleksus Lezyonu" teşhisi konularak askerlikten muaf edildim.internetten araştırdım ama net bişey bulamadım.ben bu raparumla beraber engelli raporu alabiliyor muyum acaba?ve bunun için ne yapmam gerekiyor?bilgi verebilirseniz çok memnun kalırım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Meddari sana hangi oranda rapor vermişlerdi Sol Brakiyal Pleksus Lezyonundan?

meddari

Üye
Üye
merhabalar,internette ararken gördüm bu yazıyı ve üye oldum.okulumu bitirdikten sonra askerlik için müracat ettim ve sağlık kontrolünde,emg testi sonucunda "Sol Brakiyal Pleksus Lezyonu" teşhisi konularak askerlikten muaf edildim.internetten araştırdım ama net bişey bulamadım.ben bu raparumla beraber engelli raporu alabiliyor muyum acaba?ve bunun için ne yapmam gerekiyor?bilgi verebilirseniz çok memnun kalırım.
O raporla engelli raporu alamazsın, o rapor sadece askerlik için geçerli, engelli raporu almak için devet hastanelerine başvurman gerekli.
Ben de üniversiteyi bitirdikten sonra, sağ barkaiyal pleksus sebebi ile askerlikten muaf oldum, sonra iş bulmak için devletten % 40 sağlık raporu aldım. Bu raporu alırken önemli noktalardan biride dilekçeni yazarken, sadece iş bulmak için değil vergi indirimnden daydalanmak içinde kullanacağını mutlaka belirt yoksa onun içinde bir daha rapor almak zorunda kalabilirsin. Bunu yaşayan kişiler var tanıdığım.
Ha bu arada araç indiriminden de faydalanamadık. Bu devletin işleri anlaşılmaz olmaya başladı iyice,

Tekerlekli Sandalye