Sağ el parmak ekstansiyonu ÖTV indirimi?

seheravci

Üye
Üye
Rapor tarihim 2011 ortopedik engelim var
Raporda ise. Ortopedi : sağ el 1.3.4 parmak ekstansiyonu fleksör tendon kesisi.fleksiyon ve ekstansiyon kısıtlılığı.sağ el bilek ekstansiyon fleksiyon kısıtlılığı %20
Ben bu raporla ne yapmam gerekiyor baştan itibaren anlatacak bir arkadaş olursa çok sevinirim normal ehliyetim var şimdiden cevaplarınız için tşk ederim
Yada bu engelim ile ötv siz arac alıp alamıyacagımada bilmiyorum

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sağ elden engelli olanalr ÖTV indirimli araç alabilir. Dolayısıyla sizde alabilirsiniz ama mevcut raporunuzla değil. Zira ÖTV indirimli araç alımında rapor işlemleri değişti. Buna göre yapacaklarınız
1- İlk önce mevcut ehliyetinizi B engelli sınıfı ehliyetiyle değiştireceksiniz bakınız > http://engelliler.gen.tr/f18/b-sinifi-ehliyeti-b-engelliye-cevirme-29150/
2- Daha sonra ÖTV indirimi araç alımı için rapor çıkartacaksınız. Raporunuzda tertibatlı araç kullanır ibaresinin olması gerekiyor.

seheravci

Üye
Üye
İlk etapta aile hekimliğine ehliyet başvurusu yaptıktan sonra devlet hastahanesine gidiyorum hastahanede ortopedi doktoruna muayene oluyorum orada doktor parmaklarımdaki ve bileğimdeki durumu rapora yazıyo rapor il sağlık müdürlüğüne gidiyor il sağlık müdürlüğünden cevap geldikten sonra arabamı alabiliyorum bu şekildeni kafama takılanlar il sağlık müdürlüğüne bende gidiyormuyum ikincisi ise il sağlık müdürlüğü Ret cevabı veriyormu Halil bey çok özür diliyorum sizden rahatsız ettigim için

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba evet sağlık müdürlüğündeki komisyona sizde gidiyorsunuz. Eğer red cevabı gelirse itiraz etme hakkınızda var.

Tekerlekli Sandalye