Sağ elimdeki parmaklarda kısalık var. ÖTV indirimli araba alabilirmiyim?

asqmm

Üye
Üye
Sağ kolumda problem yok sadece sağ elimdeki parmaklarım çok kısa. normal arabada vites atabiliyorum ama kimse atabiliyormu diye bakmıyor :) yasal olarak ötv siz araba olabiliyormuyum ?

raporum %40

birde lisem bitti bir tanıdık özürlü raporuyla işte kolaylık sağlandı bende faydalanabilirmiyim ? varsa başka haklarım var mı? otobüse bedava binme elektrik faturası yarıya inmesin gibi

teşekkürler - takipteyim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kesin olmamakla birlikte bana göre alabilirsin. Sağ el değilde sağ koldaki kısalık nedeniyle vites kolunun uzatılması "özel donanıma giriyor" b.k.z ve sağ kol kısa olanlar ÖTV siz araba alabiliyor.

Bu konudaki kural şu; aracı kullanmak için mutlaka ek bir donanıma ihtiyaç duyman gerekli. Vites kolunun uzatılması yada vites koluna ek bir donanım yapılması gibi. Vites değiştiğini çaktırmazsan alabilirsin gibi.
Elektirikte herhangi bir indirim yok. Toplu taşım araçlarından yarı yarıya ucuz yada bedava binebilirsin. Belediyeden belediyeye değişiyor. İstanbul belediyesinde bedava sanırım.
Ve %40'lık raporla özürlü statüsünde işe girebilir, dahası erken emekli olabilirsin.

asqmm

Üye
Üye
bileğe kadar soldakiyle eşit. illa ekipmanmı taktırıcaz ben öyle istemiyorum . normal olcak

%40 raporum var diye bi kolaylık yokmu onu merak ediyorum.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Başka bi yolu yok. Anlattığım şekilde olursa yararlanabilirsin sadece.

Tekerlekli Sandalye