Sağ gözüm hiç görmüyor sağlık raporu alıp işe girmek için ne yapmlıyım

ibam 81

Üye
Üye
arkadaslar sıteye yeni üye oldum yardımlarınıza muhtacım benım sag gözüm hiç görmüyor ve rapor almak istiyorum ne yapmalıyım çok engel oluyor iş bulamıyor istedıklerimi yapamıyorum ne yapmalıyım askerlıkten elverişsiz belgesini alalı 4 yıldan fazla oldu şu an yırmı dort calışıyorum başka bi işe giremiyorum bi hakkım varsa kullanmak istiyorum sagolun derdımı anlata bıldım mı bılmıyorum

İsen Buga

Üye
Üye
Özürlü olarak iş arıyorsanız yapmanız gereken: İşkur'a gidiniz. Kayıt yaptırırken söyleyiniz: Gözünüden dolayı özürlüler kategorisine almasını talep ediniz. İşkur sizi tam teşekküllü hastaneye sevk edecek.hastanede heyete gireceksiniz. Hastanede heyete kayıtları yaptırırken memura tüm haklarımdan faydalanmak istediğini söyleyiniz. Fazla rapor almak istediğinizi de ilave ediniz. Talep olmasada fazla fotograf veriniz ki size fazladan rapor örneği çıkartsınlar..

İşkurda sizin danışmanınız olacak ara sıra internete girip beğendiğiniz iş olduğunda ya siz onlara bildireceksiniz yada sizin talepleriniz doğrultusunda onlar da size uygun iş bildirecek. Taa ki iş buldum memnunum diyene kadar...

Bua rada belirteyim tahsiliniz nedir bilmiyorum ama 2014 yılında EMSS sınavı açılacak. en az lise mezunu iseniz bu sınava hazırlanmanız en önemlisi başvuru için özürlü raporu almanız gerekiyor. Ancak lise değilde daha aşağıda tahsiliniz var ise EMSS sınavına giremezsiniz ancak EMSS sınavına girmeksizin KURA sistemine tabii olursunuz: bunun içinde de özürlü raporu gerekiyor.

Bütün bunlara rağmen Son sözüm bu; Yapmanız gereken İŞ-KURa gitmek. Gerisi yukarıda anlatılmıştır.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tek göz tamamen görmüyor diğeri tamamen görüyorsa size verilecek rapor oranı %20-25 arası bişey olur. Buda özürlü kadrosunda işe alınmanız için yeterli değil malasef.

ibam 81

Üye
Üye
isen kardesım ılgın için sagol acıktan liseyi veriyorum bu sene bitecek allah izin verirse ama sadece gözümden ötürü özürlü raporu alamamaktan korkuyorum cok engel oldu gözümün bu durumu saglam degil sakat degil hiç baş vurmadım daha önce başka bi hastalıgımda yok şükürler olsun ben raporu pisikolojik durumumdan alabilirmiyim yada sitede alan arkadaslar var mı gercekten çok sıkıntı verdı şu sıra evlılık durumlarım var amaişimden ötürü hor görülüyorum raporu alıp memur olmak istiyorum allah izin verirse alabilirmiyim sence raporu tekrar sagol

alakasi

Üye
Üye
şansını dene pis koloji yede görün heyette eklettir oradanda bir puan alıp 40 ve üzeri rapor alabilirsin tek göze malesef 40 rapor verilmiyor allah yardım cın olsun

dogusan mı gormuyosun yoksa iş kazsı veye trfık kazası sonucumu oldu.

ibam 81

Üye
Üye
ateslı hastalık

havale sonucu 3 yaşından beri görmuyor

Tekerlekli Sandalye