Sağ kol %64 oranında engelliyim h sınıfı ehliyet alabilirmiyim?

ali can

Üye
Üye
merhaba arkadaslar ben sağ kolumdan %64 oranında engelliyim (sağ kolumu kullanamıyorum) H sınıfı ehliyet almak istiyorum fakat raporumun arka yüzünde ehliyet alamaz yazıyor. normalde şoförlüğüm var ve araba kullanabiliyorum sadece ehliyetim yok bu yüzden H sınıfı ehliyet almak istiyorum. bu konuyu çok kafama takıyorum ne yapmam lazım önerisi veya bilgisi olan? :(

ali can

Üye
Üye
evet sağ kolumu hiç kullanamıyorum. ehliyet alamaz mıyım acaba ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sağ kolunu kullanamayıpta h sınıfı ehliyet alır özel donanımlı araç kullanır ibareli raporla ötv indiriminden yararlananlar var. dediğim gibi yuklarda linkini verdiğim yazının çıktısını alıp yeniden rapor almayı dene.

ali can

Üye
Üye
fakat hangi fizik tedavi doktoruyla konuştuysam ehliyet alamazsın dediler. sizce de varmı böyle bir şey ? yani sağ kolunu kullanamayanlar ehliyet alamıyor mu? bana doktorlar bu cevabı vermişti çünkü

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bundan daha açık bir ifadeyle yazamam. Konuya ilişkin bilgilerimi yazdım zaten. Bundan sonrakiler aynı soruya verilmiş aynı cevaplar olacaktır.

İsen Buga

Üye
Üye
başka doktora git, dönüp dolaşıp bir tek dokora kalma, değişik hastane değişik doktor dene.

calinan

Üye
Üye
merhaba,
ben az önce H sınıfı ehliyet için Marmara Üniversitesi hastanesini aradım. bana 120 tl gibi rakamdan bahsettiler. üstelik basvuracakmısım ve Mayıs gibi ancak alırmışım. bu doğru mu? bazı sürücü kurslarının rapor verdiğini duymuştum raporu ordan alsam olur mu?

İsen Buga

Üye
Üye
Sürücü kursu rapor vermeye yetkili değil oradan alrısanız rapor ve ehliyet elinizde patlar. Tam teşekküllü hastaneden rapor almalısınız. Üniversite hastaneleri artık paralı olduğu için yapacak birşey yok. İsterseniz tam teşekküllü devlet hastanesinden rapor almaya çalışın derim.

calinan

Üye
Üye
Sürücü kursu rapor vermeye yetkili değil oradan alrısanız rapor ve ehliyet elinizde patlar. Tam teşekküllü hastaneden rapor almalısınız. Üniversite hastaneleri artık paralı olduğu için yapacak birşey yok. İsterseniz tam teşekküllü devlet hastanesinden rapor almaya çalışın derim.

anladım. teşekkür ederim bilgi için :(

murat37

Üye
Üye
slm bende bu site de yeni uye oldum aynı durum bendede var bende %50 sağ kol engelliyim daha doğrusu sağ el bilekten asağıda parmaklarım cok zayıf..h sınıfıehliyet almak için iki hastaneye basvurdum ikiside sağ kol olduğu için alamazsın dediler üçüncü bi hastaneye gidicem ama korkuyorum vermezler diye sizin tavsiye edebileceğiniz ,gecerli rapor verebilen bir hastane var mı ?Tesekkurler

kelebek78

Üye
Üye
bende sağ kol engelliyim maaşlarım bağlı yeni rapor alsam onlar kesilirmi

kelebek78

Üye
Üye
yani ehliyet için yeni rapor çıkarsam evde bakım bakım maaşım üç aylığı kesilirmi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tek başına ehliyet maaşının kesilmesine neden olmaz. Ancak kendi üzerine araç alırsan ve araçın fiyatı yüksek olursa 2022 maaşın kesilir. Örnekleri daha önce yaşandı...

murat37

Üye
Üye
Istanbul olmayabilir halilbey neresi olursa olsun yeterki gecerli rapor alabileyim bu ehliyete cok ihtiyacim var yardimci olursaniz memnun olurum.Tesekkurler

murat37

Üye
Üye
Halilbey ilcelerdeki tam tesekkullu devlethastaneleri rapor verebilirlermi verirlerse de gecerlimidir

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Rapor vermeye yetkisi varsa verebilir tabi. Takdir edersinki hastane adı zikretmen imkansıza yakın. En fazla kendi ilimdeki hastane hakkında ufak tefek bilgim var. Ki oda sizin işinize yaramaz.

Tekerlekli Sandalye