Sağ koldan engelli olunca özel tertibatlı araçta nası bir tertibat yapılması gerekiyo

bahar

Üye
Üye
Özel donanımlı araç kullanabilir raporum var.. Ehliyetin yazılı sınavını kazandım.. 2 hafta sonrada sözlü sınavına gireceğim..
Sağ kolumu kullanamıyorum..Öğrenmek istediğim yeni alacağım otomatik vitesli aracta özel tertibatlı olabilmesi için ne yapılması gerekiyor? Ankara da yaşıyorum.. Kime yaptırabilirim? Nası bir yol izlemem gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Makina mühendisi sizdeki sakatlığa göre bir proje çizer ve tertibat ona göre yapılır. Sağkoldan engelli olanlar için bir kaç abarat çeşidini aşağıya ekliyorum.

sagkolaparat1.jpg

sagkolaparat2.jpg

bahar

Üye
Üye
Makine mühendisi derken.. ehliyeti alıp, alacağım arabayı seçtikten sonra nereye başvuruyorum..Bu konuda hiç bilgim yok..
Arabayı otomatik vitesli alacam bu durumda sadece el freni mi sola alınmış olacak?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Aracı senin kullanımına uygun hale getirecek donanımı makina mühendisi cizecek ve makina mühendisinin çizdiği projeye göre araca donanım takılacak. Bayi sizi yönlendirecektir zaten.

İsen Buga

Üye
Üye
Bayi bunları halleder sen gayfeni iç...

bahar

Üye
Üye
O zaman öncelilkle H sınıfı ehliyeti mi aldıktan sonra ve özel tertibatlı araç kullanır raporuyla otomobil bayisine başvuracam
araçla ilgili tertibatta onlar yardımcı olur diyorsunuz..vergi ile ilgili ne yapmam gerektiğini de onlar mı yönlendirir?
Galiba ehliyeti almadan araç alımı yapamıyorum doğru mu?
Peugeot 308 dizel almayı düşünüyorum..arabadan anlamayan birisi olarak fikrinizi sormak isterim? tasarruflu olması tercihim..
Yardımlarınız için teşekkür ederim..

Tekerlekli Sandalye