Sağ koldan engelli olup H sınıfı ehliyeti olanlar ÖTV indiriminden yararlanırmı?

zemferi

Üye
Üye
Merhaba.bu konuyu araştırırken sitede 2009 yılına ait ''sağ kol engeli olanların ÖTV muafiyetinden yararlandığını ''gördüm.Konu kapatıldığı için yazıyorum.Engelliler Vergi Rehberi 2013 te baktığımızda sağ kol ile ilgili hiç bir cümle göremedim.acaba bu konuda 2009 yılından 2013 yılına dek geçen sürede bir değişiklik mi oldu.bilgisi olan varmı acaba.teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Değişen bir şey yok. Sağ kolundan engelli olanların raporlarında "h sınıfı ehliyet alır, özel donanımlı araç kullanır" ibaresi varsa ötv indirimiden yararlanabiliyor.

husband

Üye
Üye
Değişen bir şey yok. Sağ kolundan engelli olanların raporlarında "h sınıfı ehliyet alır, özel donanımlı araç kullanır" ibaresi varsa ötv indirimiden yararlanabiliyor.
Merhabalar. Benim babamın %45 engeli var. Ehliyetini ve tüm gerekli belgeleri aldık fakat aldığımız aracı sadece babamın mı kullanması gerekiyor yoksa bir kişiye de mahsus yani ben kullanabilir miyim? Eğer öyle bir şey varsa nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=17782]husband[/MENTION] babanız sağ kolundan engellimi? Raporda tertibatlımı yoksa otomatik viteslimi araç kullanır yazıyor

husband

Üye
Üye

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu konuya ilişkin en son çıkan ve halen yürülükte olan uygulama budur.

Tekerlekli Sandalye