Sağ kolumda hareket kısıtlılığı var. ÖTV'den yararlanabilirmiyim.?

mustafa54

Üye
Üye
merhabalar

2006 yılında geçirdiğim kaza sonucu sağ kol aksiller sinirim koptu ve bu bende sağ kol haraket kısıtlılığına sebep oldu ve bu kazaya istisnayen % 40 sakatlık raporu aldım ve ardından başka bir rapor ile h sınıfı ehliyet aldım aldığım ehliyette sadece h sınıfı yazıyor başka bir ibare yazmamaktadır ben bu ehliyet ile araç almak istesem ötv den yararlanabilirmiyim yardımcı olabilirseniz sevinirim
teşekkürler...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sağ koldaki kısalık nedeniyle vites kolunun uzatılması özel tertibata girdiğinden sağ kol kısa olanlar ÖTV indirimli araç alabiliyor. Hareket kısıtlılığında vites kolunun uzatılması bir çözüm olabilirmi bilmiyorum. Ayrıca bakınız.

mustafa54

Üye
Üye
kolumda kısalık yok haraket kısıtlılığı var her hareketi yapamıyorum ve çok fazla kuvvet uygulayamıyorum bu duruma görede özel tertibat yaparlarmı ?
ve benim raporumda hiç bir şey yazmıyor ( otm. vites , özel donanım v.b.v ) ben bu rapor ile araç almaya kaltığımda ne gibi yollar izlemem gerekiyor
yardımcı olabilirmisiniz
teşekkürler...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sağlık raporunda "özel donanımlı otomobil" kullanır ibaresi olmadıkca ötv indirimli araç alamazsın. H sınıfı ehliyet alır, özel donanımlı otomobil kullanır ibareli rapor almak için hastaneye başvurmalısın. DR lar bu ibareleri eklerse alabilirsin...

Tekerlekli Sandalye