Sağ kolumda kısalık var. Otomatik vitesli araç alsam ÖTV den yararlanabilirmiyim?

encin2003

Üye
Üye
Merhaba,
Sağ kol kısa ve hareket kısıtlılığı olan biryim, bu sebeple h sınıfı ehliyetimi geçte olsa kursu kazandım aldım ancak emniyete henüz başvuruda bulunmadım başvuruda bulunmadan öncede konuyu biraz araştırayım derken paylaşımınızı gördüm. ötv indiriminden yararlanmak için vites kolunun uzatılmasından bahsetmişsiniz, bu durum otomatik vites araçlar için geçerli midir?

encin2003

Üye
Üye
0 kilometre araç alırken donanımı kim belirliyor?(takıacak aparat v.b...)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Makina mühendisi belirler. Sizdeki sakatlığa uygun bir proje çizer şuraya, şuraya, şu, şu donanımla yapılsın der.

Moderatörün son düzenlenenleri:

moonline_81

Üye
Üye
Arkadaşlar aynı konuyla ilgili benimde sorum var.Yardımcı olursanız sevinirim.2005 yılında h sınıfı ehliyet aldım.Sağkolda kısalık ve duyu kaybım var.Raporum % 15 verildi.Ozaman h sınıfı ehliyet aldım.ve ehliyetimde hiç bir ibare yazmıyor.Şimdi bir araç satın almak istiyorum.ÖTV den yaralanabiliyormuyum.Ayrıca izliyeceğim yol nedir.Tekrar rapormu alıcam.Kalıcı bir hastalık olduğu için rapor almama gerek varmı?.Şimdiden teşekkürler....

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yeniden rapor çıkartacaksınız. Raporunuzda "özel donanımlı araç kullanır" ibaresi olması gerekiyor ki buradaki konuda anlatıldığı gibi sağ koldaki kısalık nedeniyle ötv indirimli araç alınıyor.

Tekerlekli Sandalye