Sağ kulakta 100% işitme kaybı

alikarakoc93

Üye
Üye
Merhaba,

Sağ kulağım doğuştan 100% sağır. Hiç duymuyor Isparta Askeri Hastanesi'ne sevk edildim. 3 gündür oradaydım bugün test yapıldı ve sonuçlar şu şekilde;

Sağ Kulak
Hava : 120dB
Kemik: 67dB

Sonra bu raporu baş tabip kbb uzmanına götürdüm benden bu seferde devlet hastanesinden rapor istedi güncel bir rapor bu seferde ısparta devlet hastanesine sevk edildim orada tekrar kontrole girdim bu kontrol daha uzun sürdü ve daha zordu.

Bundada çıkan sonuçlar şu şekilde,

Sol kulak
Hava : 10dB
Kemik: 5dB

Sağ Kulak
112dB
57dB

Sonra tekrar ısparta askeri hastanesine geri döndüm raporları baş tabip kbb uzmanına götürdüm bu seferde ankara etimesgut'a sevk ettiler.
Oradada uyutularak bir test yapacaklarmış. Ve bu son testmiş bunu yapıp bana tekrar geri dönün dedi. Bende yarın ankaraya gideceğim.
Sonra ordan raporu alıp bu salı günüde ısparta askeri hastanesine geri döneceğim sonra heyete gireceğim acaba benim sonucum ne olacak ?
Askerliğe elverişsizdir raporunu alabilir miyim. Benim durumumda olup çürük raporunu alabilen var mı ?
Beni bilgilendire bilirseniz çok sevinirim.

Saygılarımla,
Ali KARAKOÇ

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kesinlikle askerlikten muaf olursun. Bırakın tek kulağın %100 duymamasını, tek kulağı %70 oranında işitme kaybı olan bir tanıdığım bile askerden çürük raporu aldı.

alikarakoc93

Üye
Üye
Sanıyorum herşey Ankara'dan gelen rapor ile belli olacak bazen rapor sonucu yanlışda olabiliyor bundan korkuyorum.
Çok uğraştırıyorlar insaları kesin askerliğe el verişlidir. Yazacaklar bende artık dava açıcam falan iş uzayacak birde şöyle birşey var çok küçükken heyete girmiştim. Tüm bedensel olarak %6 lık bir özür raporu verdiler tek kulağın hiç duymaması 100% sağırlık nasıl %6 olabiliyor çok şaşırıyorum birde çalışabilirlik : heryerde çalışabilir. yazıyor ben nasıl kaptan olayım be şerefsizler. bu kulakla devlet memuru olabiliyormuyum ? veya kamu personeli kesinlikle hayır.

alikarakoc93

Üye
Üye
Herkese merhaba konuyu okuyan falan olursa belirmek istiyorum dün gece ankara'dan döndüm. Ve uyutularak yapılan test'de 100 db sonuç alınamadı raporunu aldım.
Muhtemelen heyete girince artık çürük raporunu verirler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Muhtemelen verirler evet. Sonuç belli olduğunda buraya yazarsan dahada güzel olur.

alikarakoc93

Üye
Üye
Herkese Merhaba,

Ankara'dan aldığım ABR testi ile tekrar Isparta'ya gittim ve poliklinik tarafından onayladılar sonra heyete soktular heyet tarafındada zaten sadece imza atıyorlar ve parmak bastırıyolar. Ve heyet sonrası aldığım raporda karar şu şekilde yazıyor;

KARAR : B/19 F3 BARIŞTA ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR, SEFERDE ASKERLİK YAPAR.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tahmin ettiğim gibi bir sonuç çıkmış. Hayırlısı olsun.

zamunda

Üye
Üye
sana talih gülmüş valla bende 93 1 askere gidecegim sag kulagmda dogusdan ısıtme kaybı var 110 db cıkdı snra abr de 100 db ye cvp alndı cıkdı cok sasırdm snra kbb dkdru yapar bu askerlgi deyip kmando olamaz raporu verip gnderdi :)

erdl61

Üye
Üye
Herkese Merhaba,

Ankara'dan aldığım ABR testi ile tekrar Isparta'ya gittim ve poliklinik tarafından onayladılar sonra heyete soktular heyet tarafındada zaten sadece imza atıyorlar ve parmak bastırıyolar. Ve heyet sonrası aldığım raporda karar şu şekilde yazıyor;

KARAR : B/19 F3 BARIŞTA ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR, SEFERDE ASKERLİK YAPAR.

Usta bnde yarın heyete cikicam Abr den 100db de sonuc alinamadi raporumu aldim. Sol kulak tamamen duymuyor yani ispatlandi. Yarin Etimesgut Askeri hastanesinde heyete giricem ne derler sence ve ne yapiyolar heyette hmen işin bitiyo mu? Cvp veren herkese simdiden teşekkürler

alikarakoc93

Üye
Üye
sana talih gülmüş valla bende 93 1 askere gidecegim sag kulagmda dogusdan ısıtme kaybı var 110 db cıkdı snra abr de 100 db ye cvp alndı cıkdı cok sasırdm snra kbb dkdru yapar bu askerlgi deyip kmando olamaz raporu verip gnderdi :)

İtiraz et. Raporun hatalı.

alikarakoc93

Üye
Üye
Usta bnde yarın heyete cikicam Abr den 100db de sonuc alinamadi raporumu aldim. Sol kulak tamamen duymuyor yani ispatlandi. Yarin Etimesgut Askeri hastanesinde heyete giricem ne derler sence ve ne yapiyolar heyette hmen işin bitiyo mu? Cvp veren herkese simdiden teşekkürler

Büyük ihtimal çürüğü alırsın. Hayırlısı olsun haberlerini bekliyorum :)

OZANOZGEN

Üye
Üye
merhabalar.. ben bugün hastaneye gittim ve sol kulak total işitme kaybı sağ kulak 15 db yazıyordu sizce askerlikten çürük raporu alırmıyım?

cinfizz

Üye
Üye
bende yenı sag kulak total ısıtme kaybı oldugu ıcın muaf oldum darısı dıger arkadaslara :)

Tekerlekli Sandalye