Sağ ve sol göz bozukluğu rapor oranları?

Sepultura

Üye
Üye
Mrb. Benim sol gozde;keratakonusa bağlı yüksek miyop astigmat bulunuyor. Askerden curuk raporu aldım. Raporda;sol gözde vogt striaları ve kornea santrallerinde incelme,fundoskopi her iki gözde tabiidir.sikloplejik redaksiyon sağda gözde -1.00×60 solda-10.00(-2.00×150)dpt'dir.skiyaskopi solda refle makaslamaktadir.kornea topografisinde sol gözde keratakonus mevcuttur.keratometri değerleri sağda 44.61;45.60 solda 55.46;56.38 dpt'dir.gormeler tashihle sağda 0.9 solda 0.2 düzeyindedir.h er iki göz redaksiyon değerlerinin sferik eş deger farkı -10.50 dpt'dir. Ayrıca astım başlangıcı ve depresif nöbet ve uyum bozukluklari gibi sorunlarim var. Engelli raporu almak istesem yaklaşık ℅ kaç rapor olabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim

gülümse_hayata

Üye
Üye
Merhaba [MENTION=19663]Sepultura[/MENTION] öncelikle şifalar diliyorum.

Bu yazdıklarınızı tam olarak birşey demem mümkün değil ancak şukadarını söyleyebilirim. Tek başına astım için bir oran verilmez etkilerine göre oran verilir bu etkilerde şu şekildedir.

Doğuştan veya kazanılmış akciğer, plevra vegöğüs kafesi hastalıkları veya akciğeri tutan diğer bütün hastalıklarda,solunum ve dolaşım fonksiyonunda bozukluk yapmışsa; Solunum FonksiyonTestlerine göre değerlendirme yapılır;

a- Az etkilenme varsa:% 20
b- Orta derecede etkilenme varsa:% 40
c- Ağır derecede etkilenme varsa veya kronik korpulmonale gelişmişse:% 80

Depresif ve uyum bozukluklarıda şu şekilde değerlendirilir.

Duygudurum Bozuklukları
a.Manik nöbet, bipolar duygudurum bozukluğu, yineleyici depresyon, kronik depresyon
1-Tedavi ile işlevselliği tam düzelen 0
2-Tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen 40
3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen 70

- Nevrotik, stresle ilgili ve somatoform bozukluklar; (yaygın anksiyete bozukluğu, panik bozukluğu, fobi, konversiyon bozukluğu, somatizasyon bozukluğu, hipokondriyazis, Ağır stres tepkisi ve uyum bozukluğu, Dissosiyatif bozukluk )
1-Tedavi ile işlevselliği tam düzelen 0
2-Tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen 25
3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen 50

Göz için de mutlaka bir oran belirlenir ve bir kaç hastalığınız olduğundan dolayı balthazard sistemiyle hesaplama yapılarak raporunuz düzenlenir.

Sepultura

Üye
Üye
Cevap için teşekkür ederim.

Tekerlekli Sandalye