Sağlık Bakanlığı 2 Bin Engelli Personel Alacak!

DÜŞ GEZGİNİ

Üye
Üye
Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatına, 17 farklı unvanda istihdam edilmek üzere sınavla 2 bin özürlü personel alınacak

Sağlık Bakanlığının açıklamasına göre, özürlü personel sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce 13 Kasımda 81 il merkezinde yapılacak.

Sınava, özürlülük oranı yüzde 40'ın üzerinde 40 bin 306 aday başvurdu. Sağlık ve teknik hizmetler sınıfındaki kadrolara başvuracakların, ilgili unvanları ibraz etmelerinin yanı sıra ortaöğretim, önlisans ve lisans; memur kadrosunda istihdam edileceklerin ortaöğretim, önlisans ve lisans; hizmetli kadrosunda istihdam edileceklerin ise en az ilköğretim mezunu olmaları şartının arandığı, sınava 350 ilköğretim mezununun başvurduğu kaydedildi.

Açıklamada, sınav sonuçlarının Milli Eğitim Bakanlığının T.C. Mill Eitim Bakanl internet adresinden ilan edileceği, adayların atamalarının ise sınav sonuçlarının bakanlığa bildirilmesinden sonra, sınavda aldıkları puana ve başarı sıralamasına göre yapılacağı bildirildi.

Sınav sonucunda, 20 diş tabibi, 30 eczacı, 150'şer hemşire ve ebe, 20 biyolog, 30 diyetisyen, 15 çocuk gelişimci, 20 fizyoterapist, 20 psikolog, 15 sosyal çalışmacı, 140 sağlık teknikeri, 210 sağlık memuru, 800 memur, 10 mühendis, 10'ar tekniker ve teknisyen ile 350 hizmetli alınacak.

Tekerlekli Sandalye