Sağlık kurulu raporu alacağım. Bu raporu birden fazla işlem için kullanmak için ne ya

• Konuyu başlatan ENB ESKİÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ESKİÜYESİ

Guest
Arkadaşlar slmlar, ben 2022,evde bakım,özel eğitim ve akülü sandalye için rapor almak istiyorum .. raporumda hangi ibareler yazmalı bu haklarımdan yararlanabilmek için ??

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Jonjon, sıralamasını yaptığın, 2022 maaşı, evde bakım, (bunun için ağırlı özürlü ibaresi olmalı) özel eğitim ve akülü sandalye kullanabilir ibarelerinin hepsini alaçağın rapora ekletirsen bu işlemler için ayrı ayrı rapor çıkarmadan elindeki o raporlara hepsini kolaylıkla yapabilirsin.

tark36

Üye
Üye
annem için 2022 ozurlu maaşı için rapor aldım % 85 agır ozurlu rapor var bu raporla EVDE BAKIM içinde başvursam olurmu yoksa yeniden rapormu almam gerekiyor
saygılarımla

ertugrul01

Üye
Üye
arkadaşlar saglık raporu alırken neye göre nasıl ve hangi oranlar verilmişse o oranlar raporda hepsi belirtilmelidir

ardacan1

Üye
Üye
iyi günler halil bey dün devlet hastanesinden başlıkta sürücü belgesi sağlık kurulu raporu yazıyor aldım.tanı: sol alt poli sekeli karar: h sınıfı sürücü belgesi alır otomatik vitesli araç kullanabilir ve/veya özel tertibatlı araç kullanır yazıyor.fakat özürlü sağlık kurulu raporunda olduğu gibi oran ve rapor süresi sürekli yazmıyor.vergi memuruda özürlü sağlık kurulu raporu olsa olurdu diyor ötv için sizin değerlendirmeniz nasıldır. email verirseniz raporu göndereyim...

fener33

Üye
Üye
Ben engelli maaşın için başvurdum yüzde 52 rapor aldım maaşı maddi durumunuz iyi olduğu için vermediler şimdi raporum iptal olmaz demi ne olur acele bilgilendirin beni lazımda

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
@ardacan, sen raporu hangi amaç için aldın? Eğer ÖTV indirimli arac için ise o rapor işini görür. Yok vergi indirimi içinse onda oran yazılmalı.
@fener33 sorundan birşey anlamadım...

R

rahim

Guest
Ben engelli maaşın için başvurdum yüzde 52 rapor aldım maaşı maddi durumunuz iyi olduğu için vermediler şimdi raporum iptal olmaz demi ne olur acele bilgilendirin beni lazımda

fener33 raporlar süreli ve sürekli olmak üzere iki çeşittir.süreli ise süre sonounda rapor biter.yan 1 yıl süreli yazıyorsa 1 yıl sonra 2 yıl süreli yazıyorsa 2 yıl sonra raporbiter ve yenisini çıkarmak gerekir.eğer daimi veya sürekli yazıyorsa ömür boyu geçerlidir. sanırım anlatabildim.saygılar sunarım.

ardacan1

Üye
Üye
halil beyin dikkatine

halil bey raporu h sürücü belgesi için aldım. isterseniz rapru email yollayım inceleyin.görüşünüzü almam lazım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
ardacan rapor almaktaki amacın h sınıfı ehliyet almak ise sana verilen rapor işini görür. Sen tamolarak neyi soruyorsun veya sormak istiyorsun.

ardacan1

Üye
Üye
halil bey aldığım rapor sürücü olur sağlık raporu ,bununla sürücü kursuna başvurup H ehliyeti alabiliyorum.benim sorum şu bu raporla ötv indirimli araç satın alabilirmiyim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Her iki sorunun cevabıda evet. Bunu daha öncede yazmıştım zaten...

ardacan1

Üye
Üye
halil bey o halde vergi dairesinde bu konuya bakan memurun bilgisi eksikmi?benim rapora baktı burda oran yazmıyor sonra süreklidir ibaresi yok ensonda bak bu rapor sürücü belgesi heyet raporuymuş deyip bana yanında olan özürlü saplık kurulu raporlarını gösterdi böyle olacak dedi.şimdi sizin görüşünüzde bu raporla araçta alırsın oldu.ben nasıl bir yol izlemeliyim gerekli yerlere dilekçemi yazayım beni bilgilendirirsen sevinirim..

PınarD

Üye
Üye
Halil Yılmaz dikkatine;
Merhaba benim de size sorularım olmuştu ama tam olarak bir dönüş alamadım..yardımcı olur musunuz lütfen

Tekerlekli Sandalye